- Головна
- Про кафедру
- Наші випускники
Провідний інженер служби екології Апарату управління ПАТ «КИЇВЕНЕРГО»,
сертифікований провідний аудитор міжнародної системи ISO 14001:2004
У 2010 році закінчила магістратуру в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища» та здобула кваліфікацію інженера-дослідника.
На кафедрі працюють висококваліфіковані викладачі, які професійно та досить цікаво викладають навчальний матеріал, надають широку базу знань. Дуже багато практичних занять, які допомагають засвоїти теоретичні знання, а також виробити точну техніку виконання роботи з найменшою похибкою, що дуже важливо для роботи у будь якій лабораторії. Викладачі допомагають у працевлаштуванні випускникам. Спеціальність отримана в НТУУ «КПІ» дуже цінується роботодавцем.
Особисто мене охоче прийняли на роботу в Апарат управління ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» завдяки тому, що я закінчила магістратуру в НТУУ «КПІ» за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища». Завдяки набутим знанням на кафедрі та виробничим практикам я з легкістю засвоїла всю необхідну специфіку роботи в області екології та енергетики. Екологом можна працювати у природоохоронних організаціях, в муніципальних структурах, на крупних підприємствах, де існує штатна одиниця еколог, наприклад, зведення будь-якого промислового об'єкта обов'язково супроводжується оцінкою впливу на навколишнє середовище. Від еколога роботодавці вимагають знання законодавчої бази, профільну освіту, вміння проводити математичну обробку та лабораторні дослідження, проводити аудиторські перевірки з метою контролю виконання природоохоронної діяльності, розраховувати потоки стічних вод та інше.
Завдяки професійним викладачам та набутим знанням за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища» я займаюся улюбленою справою.
Завідуюча лабораторії синтезу радіофармпрепаратів, інженер-радіохімік
Київський міський клінічний онкологічний центр,
Центр ядерної медицини
Закінчила Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» у 1998 р., спеціальність - промислова екологія та охорона навколишнього природного середовища.
Центр ядерної медицини на базі Київського міського клінічного онкологічного центру створений для проведення ранньої діагностики з виявлення онкозахворювань за допомогою дослідження на комплексних сканерах позитронно-емісійної томографії з комбінованих з комп’ютерною томографією (ПЕТ/КТ). Дана робота вимагає знань з загальної хімії, радіохімії, роботи автоматизованих систем та обладнання, англійської мови. Я пишаюся своєю роботою, тому що роблю свій вклад у розвиток ядерної медицини та ранньої діагностики на Україні. Вдячна кафедрі за отримані знання, які дали мені змогу працювати в даній галузі.
Виконавчий директор асоціації «УкрПапір»
Народився 10 вересня 1947 року, випускник кафедри у 1971 році, група БТ-27.
Основні етапи роботи за отриманим фахом: По закінченню навчання був розподілений на роботу до Проектно-конструкторського бюро виробничого об’єднання «Укрпапірпром», де працював з квітня 1971 року по травень 1982 року на різних посадах від інженера до головного інженера проектів.
В травні 1982 року був переведений на роботу до Центрального апарату Виробничого об’єднання «Укрпапірпром», де працював на посадах від начальника відділу до головного інженера об’єднання. В травні 1987 року переведений на роботу до Міністерства лісової та деревообробної промисловості України, де працював до лютого 1992 року на посаді начальника Управління розвитку целюлозно-паперової промисловості.
Після реформування системи господарського управління України, у період з лютого 1992 року по жовтень 1993 року працював на посаді виконавчого директора корпорації «Укрпапірвторпром».
З початком приватизації промислових підприємств наприкинці 1993 року приймав участь у створенні приватного українсько-чешського спільного техніко-комерційного центру «Айсек-Укрпапір», де працював з жовтня 1993 року по серпень 2000 року на посадах технічного директора та генерального директора.
У серпні 2000 року був запрошений на роботу до Державної акціонерної холдингової компанії «Укрпапірпром», де працював до грудня 2007 року на посаді заступника голови правління з технічних питань.
В середині 2003 року був одним з ініціаторів створення асоціації українських підприємств целюлозно-паперової галузі «УкрПапір», де працював до вересня 2007 року за сумісництвом, а після звільнення з ДАХК «Укрпапірпром» у 2007 році і по цей час працює на посаді Виконавчого директора асоціації «УкрПапір».
Основні досягнення: приймав безпосередню участь у створенні, реконструкції та модернізації багатьох вітчизняних підприємств (в тому числі, виробництво крейдованого паперу на Корюківський ФТП, цигаркового паперу на Першотравневій ПФ та Зміївській ПФ, світлочутливого паперу на Київський ФТП, теплочутливого паперу на Малинський ПФ, паперу-основи для облицювання меблів на Херсонському ЦПП, макулатурного цеху Жидачівського ЦПК тощо). Приймаючи участь у підготовці фахівців для підприємств галузі певний час очолював Державну екзаменаційну комісію кафедри «Екологія та технологія рослинних полімерів» інженерно-хімічного факультету НТУУ «КПІ». Доклав практичних зусиль до становлення асоціації «УкрПапір» та ії визнання в державних органах законодавчої і виконавчої влади, як організації, що фахово займається питаннями розвитку галузі та захисту вітчизняного ринку картонно-паперової продукції. У 2008 році виступив одним з ініціаторів встановлення в Україні професійного свята «День працівників целюлозно-паперової промисловості», який, згідно Указу Президента України, з того часу і донині щорічно відзначається у третю суботу жовтня.
Інженер-технолог
ТОВ «АВС Кемікалс Індастрі»
Ще в школі мені привили любов до хімії, і коли постало питання вибору майбутньої професії, то хотілося пов'язати її саме з цією наукою. Завжди мріяла навчатися в найкращому столичному вузі, тому документи для вступу подала лише в НТУУ «КПІ» на кафедру Екології та технології рослинних полімерів (Інженерно-хімічний факультет), спеціальність «Хімічна технологія та інженерія». Правду кажучи, спочатку навіть не зовсім мала уявлення, чим я буду займатися і яка робота на мене чекає в майбутньому. Так як мені коротко пояснили - буду виготовляти папір. На щастя у моєму рідному місті є підприємство ТОВ «АСС- Коростишівська паперова фабрика». Не довго роздумуючи, я вирішила оглянути виробництво і зрозуміти, чи буде воно мені до душі. Та побачивши цехи з великими агрегатами та синхронно працюючими механізмами моє серце забилося частіше, в очах спалахнув вогник захвату і я усвідомила — це моя стихія. В подальшому я часто навідувалась сюди просто на екскурсію, консультацію у технолога виробництва, практику і тут почала свою трудову діяльність у якості контролера з якості, а потім - помічника технолога (під час літніх канікул).
У 2014 році я закінчила університет за освітньо-професійною програмою підготовки «магістр».
Завдячуючи моєму науковому керівнику Черьопкіній Романії Іванівні я отримала розподіл на підприємство ТОВ «АВС Кемікалс Індастрі», яке виробляє товари санітарно-гігієнічного призначення під ТМ «Сніжна панда» та товари побутової хімії ТМ «HELPER», «TEST», «BINGO», «LIV». Після випробувального терміну мене прийняли у відділ головного технолога на посаду інженера-технолога цеху санітарно-гігієнічних виробів. В умовах обмеженої кількості персоналу повинна бути взаємозаміняємість кадрів, тому моя робота не обмежується лише переробкою паперу, я маю відношення і до виробництва миючих засобів, проектування етикетки та упаковки, виробництва полімерної тари.
Звичайно ж кожна ланка має свою специфіку, але завдяки грунтовним і глибоким знанням, які мені передали викладачі кафедри та університету, проблем у освоєнні процесів не було. Навчання на кафедрі Е та ТРП дало широкі знання і вміння орієнтуватися у технічній літературі не лише по нашій спеціальності, але й загалом в інженерному напрямку. На даний момент рішення по ремонту, реконструкції, удосконаленню обладнання приймається не лише механіками, а й за моєї участі.
Я задоволена що отримала освіту саме в НТУУ «КПІ» на кафедрі екології та технології рослинних полімерів.
Як кажуть в Одесі «по этому поводу есть анекдот»:
- яка у тебе друга вища освіта?
- навіщо мені друга, у мене перша хороша)
Тому шановні абітурієнти приходьте навчатися на нашу кафедру, не пожалкуєте і знайдете цікаву та високооплачувану роботу.
Я вважаю, що найбільшою гордістю кафедри є її викладацький склад. Саме ці люди свого часу навчили мене та моїх колег любити навчання. Після школи великою несподіванкою було те, що у випадку, коли ти чогось не знаєш, викладачі тобі підкажуть та допоможуть, а не поставлять двійку в журнал. Навчальний процес з першої ж пари першого курсу у нас почався з практичних занять і це стало візитною карткою кафедри: величезний об'єм практичної роботи впродовж шести років навчання дозволяв нам на власному досвіді випробувати та перевірити матеріал, що надавався під час лекцій. Для більшості з нас це стало поштовхом до участі в роботі студентсього наукового гуртка під керівництвом наших викладачів, де нам надали можливість познайомитись зі справжньою наукою, яка на той момент вважалась чимось високим і недосяжним.
Ще одним вагомим "плюсом" кафедри ЕтаТРП є дуже широке коло знань, що надається студентам під час навчання. "Ниткою Аріадни" всі шість років навчання для нас була хімія, проте багато уваги також надавалось власне екології, біології, математиці, фізиці, токсикології, інженерній справі, інформатиці тощо.
Я вдячний викладачам кафедри ЕтаТРП за путівку в життя, яку вони мені надали.
Керівник напряму «Дилери»
Сертифікований фахівець WQA
Група компаній Екософт / ECOSOFT LTD
Доброго дня всім, особливо абітурієнтам, які не можуть зупинити свій вибір на певній професії!
Звуть мене Зеленюк Олександр. На сьогодні я керівник напрямку по роботі з ключовими клієнтами в одній з найбільших компаній України в сфері водоочисного обладнання.
Коротко про себе:
Закінчивши в 2001 році базову шкільну програму, вступив на економічний факультет машинобудівного технікуму. Закінчивши його в 2004 році з відзнакою, постало питання правильності вибору професії, яка зможе дати можливість самореалізації, фінансово стабільного доходу, кар'єрного росту, можливості працювати за спеціальністю, яка тобі близька по духу.
Було багато варіантів продовжити економічну освіту. Були й варіанти з можливістю отримання юридичної освіти (на той момент були масові потреби у юристах на ринку працевлаштування). Оцінивши ситуацію, мій вибір наблизився до отримання інженерної освіти. Пояснення було і залишилося актуальним навіть на сьогоднішній день - хороший інженер ніколи не залишиться без роботи. Тоді відразу ж постало питання - який з університетів може надати кращу технічну освіту? Відповідь була і залишається одна - краще НТУУ "КПІ" в якості підготовки фахівців для інженерної області в Україні немає.
Далі варіанти з факультетами, спеціальностями. Зізнатися, тут вибирав я недовго. Вибір зупинив на спеціальності екологія та охорона навколишнього середовища. Чому? - таке питання було дуже частим. Варіантів же багато ?! Відповідь - майбутнє! Більшість роблять помилку, вступаючи на факультети і отримуючи спеціальності які потрібні сьогодні, забуваючи про те, що магістр, це 6 років навчання і тільки тоді ринок праці.
Студентські роки пройшли дуже активно, за рахунок наданих можливостей самореалізації в "Політеху". Дуже непогані умови проживання в гуртожитку, які не заважають отримувати знання.
Навички спілкування, отримана освіта завдяки досвідченим викладачам, які не тільки теоретики, а й практики своєї справи, участь в студентських організаціях, робота в лабораторії яка заснована на реальних задачах і проблемах в області екології з діючими підприємствами України та багато іншого - це той фундамент, який допоможе Вам отримати шанс в майбутньому влаштувати своє життя гідно.
Даний відгук не для показового виступу, а для правильності Вашого вибору! Не робіть необдуманих кроків у своєму житті і не «поспішайте жити», все буде, але не відразу!
З повагою,
Олександр Зеленюк
Керівник напряму «Дилери»
Сертифікований фахівець WQA
Група компаній Екософт / ECOSOFT LTD
Тел.: +38 (044) 499 54 84
Факс: +38 (044) 499 34 80
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
http://www.ecosoft.ua
Я завжди хотіла спробувати навчання за кордоном, щоб мати можливість розвиватись, отримувати новий досвід і порівняти освіту в Україні з її закордонними аналогами. І у мене з’явилась така можливість на магістратурі – я вступила до Лаппеенрантського технічного університету (Фінляндія), який вважається одним з кращих університетів Фінляндії у галузі моїх професійних інтересів. Тут я вивчаю хімічну інженерію в галузі водоочистки, яка входить до Школи інженерних наук університету. У Фінляндії я зіштовхнулася з великою кількістю нових для мене речей: від цілодобового доступу до університету і технічних чи наукових ресурсів, які він надає, до абсолютно інакше організованої системи вивчення предметів (у формі періодів) і надзвичайно високого ступеню стосунків між людьми в цілому (і в питаннях довіри зокрема).
Далеко не останню роль у моєму вступі до Лаппеенранти відіграло навчання в Україні. Знання, отримані в ході навчання на бакалавраті, і практичний досвід для кращого засвоєння теоретичних знань, який надавала кафедра Е та ТРП, зробили вагомий внесок в моє мотиваційне інтерв’ю. Не менший вклад в нього зробила моя робота над магістерською дисертацією в «Інституті хімії поверхні ім. О. Чуйка».
Навчаючись в Фінляндії, я розумію, що теоретична база моєї альма-матер дуже сильна і отриманих мною знань в НТУУ «КПІ ім.І.Сікорського» більше, ніж достатньо для успішного розвитку тут. І я дуже вдячна кафедрі Екології та технології рослинних полімерів за їх внесок в моє майбутнє і майбутнє багатьох студентів!
https://www.lut.fi/web/en/
головний спеціаліст відділу оцінки впливу на довкілля Департаменту екології та природних ресурсів
Рівненської обласної державної адміністрації
Я закінчила КПІ ім. Ігоря Сікорського у 2019 році за спеціальністю екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування. Після чого в 2020 році здобула ступінь магістра за спеціальністю екологія. Я дуже вдячна викладацькому складу, який доклав багато своїх зусиль в нашому навчанні, дав базу знань, які потрібні для майбутнього еколога!
Вчитися було нескладно, головне - не запускати навчання і не піддаватися на спокуси великого міста. Вимоги щодо навчання були справедливі і конкретні, навчали тому, що необхідно. В майбутньому знання та вміння, які були отримані під час навчання в університеті, допомогли влаштуватися на роботу та працювати за спеціальністю на користь рідного міста. Приємно усвідомлювати, що студентські роки не минули дарма!
Провідний еколог
ПрАТ «Райз-Максимко», група компаній Ukrlandfarming
сертифікований внутрішній аудитор системи ISO 14 001
Я випускниця кафедри екології та технології рослинних полімерів. У 2013 році закінчила магістратуру за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища» в найкращому вузі України - НТУУ «КПІ». Особисто для мене це дійсно найкращий вуз, який дає не тільки якісну базу знань, а й великі можливості. Викладачі кафедри - висококваліфіковані спеціалісти своєї справи, кожен з яких має велику практику, що, повірте, є дуже важливим для навчання. Весь курс навчання націлений на набуття студентами навичок, які є дуже необхідними для роботи екологом.
Екологія це дуже специфічний напрям, і після закінчення Ви зможете працювати в різних сферах бізнесу, оскільки екологія є скрізь. На даний час я працюю провідним екологом в приватній фірмі ПрАТ «Райз -Максимко», що входить до групи компаній Укрлендфармінг, найпотужнішого в Україні вертикально -інтегрованого аграрного холдингу. За весь час роботи я зустрічалась з багатьма людьми на різних форумах та конференціях, і всі ми приходимо до одного висновку, що за екологією майбутнє. Наша країна, хоч і переживає зараз нелегкі часи, але все ж таки прагне бути в ряді розвинених держав Європи. А в Європі кожний напрям бізнесу зосереджений на забезпечені екологічного благополуччя населення і зменшенні негативних впливів на природу. Міжнародні банки не видають кредити без представлення їм екологічної політики фірми та її належного підтвердження, продукція фірм не буде конкурентноздатною на ринку Європи, якщо не буде мати відповідних сертифікатів. Тому необхідність в спеціалістах в сфері екології значно зростає, може не так стрімко як цього хотілось би, але факт є факт.
Стосовно можливостей, то можу на власному прикладі підтвердити, що гнучкий графік занять на кафедрі дасть вам змогу отримати другу вищу освіту (наприклад, економічну) в НТУУ «КПІ», головне - бажання. А якщо вам більше подобаються наукові дослідження, то можете продовжити навчання, поступивши в аспірантуру, багато моїх одногрупників зробили саме такий вибір. Гуртожиток надається всім іногороднім, умови хороші, сама жила в гуртожитку, тому повірте, в КПІ, в порівнянні з іншими вузами, умови дуже хороші. І дозвілля можна проводити по-різному, завжди багато конкурсів, гуртків та концертів.
Мисліть масштабніше, робіть вдалий вибір своєї професії та вузу, це буде ваша візитна картка в майбутнє. KPI is the best.
Провідний інженер групи екології виробничо-технічного відділу
ПАТ «Центренерго»
Впродовж всього життя я завжди переймалася всім, що стосується природного середовища та впливу людини на нього. Тому, коли у 2008 році я прийшла подавати документи для вступу у КПІ і побачила стенд кафедри Екології та Технології рослинних полімерів Інженерно-хімічного факультету (Е та ТРП ІХФ), то одразу зрозуміла, що це те, до чого лежить моя душа. Ця професія мене кликала. Я жодного дня не пожалкувала про свій вибір.
Під час навчання мені подобалося все – викладацький колектив, атмосфера студентського містечка та великий парк, а також старовинні корпуси, які пам’ятають Сікорського, Патона, Корольова, Менделєєва та багато інших видатних людей. Програма навчання включала багато практичних робіт, що неабияк важливо для усвідомлення тонкощів майбутньої професії та здобуття важливих навичок та знань.
Ці роки у КПІ ніколи не полишать мого серця. Частково це одна з причин мого вступу в аспірантуру у 2014 році та подальшого навчання на кафедрі. У 2017 я закінчила аспірантуру та почала працювати на кафедрі молодшим науковим співробітником. У 2019 році я захистила дисертацію та отримала ступінь кандидати технічних наук за спеціальністю «Екологічна безпека». До речі, в подальшому я дізналась, що при працевлаштуванні по спеціальності у державних структурах надають доплату до ставки за ступінь кандидата наук.
На жаль мені довелося залишити роботу в університеті та я влаштувалась у ТОВ «НВО «Екософт» на менеджера відділу продажу водоочисного обладнання. Пізніше, у 2020 році, мені запропонували місце провідного спеціаліста з екологічної безпеки Київської міської філії АТ «Укртелеком», де я пропрацювала три роки. У 2023 році мене запросили на посаду провідного інженера групи екології Апарату Управління ПАТ «Центренерго».
Питання захисту навколишнього природного середовища є завжди дуже актуальним, особливо за кордоном. З тією базою, що дає кафедра Е та ТРП її випускникам відкриваються можливості для влаштування у різних сферах – викладачем, інженером-екологом та інженером-проектувальником на підприємстві, технологом на виробництві, аудитором чи інспектором у державних та приватних структурах, менеджером з продажу або «архітектором» водоочисного обладнання, інженером чи лаборантом у лабораторіях.
Робота екологом – це, насамперед, знання законодавчої бази з метою контролю дотримання природоохоронної політики підприємством, вміння робити лабораторні дослідження, проводити їх аналітичну та математичну обробку, проведення аудиторської перевірки, підготовка та подання екологічної звітності, розробка документів для отримання дозволів у сфері екології (на викиди, на користування надрами, на управління відходами), проведення ОВД та багато іншого.
Майбутнім студентам від себе хочу побажати зважено робити свій вибір, не боятись труднощів, бути готовим до цікавих відкриттів та великих досягнень, а головне - не бійтесь просити допомоги у викладачів кафедри – вони найкращі ваші друзі на шляху до знань).
Головний інженер з водопідготовки
ТОВ ТД «Кодацька вода»
Випуск 2008 р, спеціальність «Екологія та охорона навколишнього середовища», магістр
Жодного разу в житті не пожалкувала, що обрала для отримання вищої освіти «Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» і саме кафедру «Екології та технології рослинних полімерів». Завжди у душі теплі спогади про час навчання на нашій кафедрі і слова щирої подяки її викладачам.
У житті мала змогу порівняти якість освіти, яку дають інші виші, та наша кафедра. Під загальною назвою «Екологія та охорона навколишнього середовища» приховується цілий комплекс глибоких актуальних знань, які дають можливість отримати профільну роботу у різноманітних галузях, а також високий рівень свого розумового розвитку. Маючи ці знання перед випускниками нашої кафедри відкриваються широкі можливості займатися тією справою, яка їм до вподоби:
• Наукова діяльність,
• Інженерна діяльність (інженер-технолог, інженер-проектувальник, інженер на виробництві в різних галузях),
• Екологічна експертиза та моніторинг,
• Екологічний аудит,
• Викладацька діяльність,
• Менеджмент в компаніях, чия діяльність пов’язана з водопідготовкою, із перспективою кар’єрного зростання.
В наш час особливо актуальні проблеми, пов’язані із станом навколишнього середовища і якістю природних ресурсів, і не тільки в нашій країні, а й за кордоном. Це відкриває перед випускниками кафедри більше перспектив і можливостей, у порівнянні з багатьма іншими спеціальностями.
Абітурієнтам хочу побажати зважено поставитися до вибору майбутньої професії. В цьому випадку ви ніколи не пошкодуєте про здійснений крок і всі подальші накопичені знання будуть сприяти досягненню ваших цілей.
Викладачам бажаю творчого натхнення та наснаги в наш досить скрутний час!
Керівник відділу роздрібної торгівлі
ТОВ “ІВІК Формула Води”
Вибір майбутньої професії для мене став очевидним ще зі школи. Мрія навчатися в Київському політехнічному інституті зародилася завдяки маминим розповідям про студентське життя в КПІ. Відчувши інтерес до хімії та екології, я вирішила вступати на нову тоді спеціальність - Екологія.
Підготовчі курси, іспити й омріяне запрошення на навчання! Ще з перших днів мене вразили старовинні корпуси, хімічні лабораторії, різноманіття кольорових реактивів і фаховий підхід викладачів. А справжнє занурення в науку розпочалося на п’ятому курсі, коли ми досліджували проблему опріснення морської води. Робота в лабораторії захопила настільки, що я навіть не хотіла звідти йти, доки не отримаю результати. Вдячна викладачам і своєму науковому керівнику, професору, завідувачу кафедри Е та ТРП - Гомелі Миколі Дмитровичу за підтримку та цінний досвід.
Після магістратури за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища» я зрозуміла, що хочу дослідити ще більше, тож вступила до аспірантури. Я іноді сумую за аспірантською та 048-ю. Завжди весела атмосфера, молоді колеги-аспірантки, досвідчені викладачі та інженери, які завжди підкажуть. Постановка експериментів в лабораторії, аналізи, розробка методик - то все, що мене затягувало. Особливо приємно, коли твої розробки мають практичне застосування, наприклад у співпраці з Київводоканалом. У 2019 році я захистила дисертацію та отримала ступінь кандидата технічних наук за спеціальністю «Екологічна безпека».
Після аспірантури працювала інженером лабораторії кафедри, а згодом потрапила до ТОВ “ІВІК Формула Води”, яка є частиною інженерних компаній «ІВІК Холдинг-Груп». Завдяки знанням, отриманим у КПІ, я легко адаптувалася на посаді. Ще будучи стажером, я писала інструкції до систем зворотнього осмосу, розробляла схеми очистки води для побутових та комерційних потреб, займалася розробкою технічних умов та сертифікацією водоочисного обладнання. Сьогодні я керую напрямком роздрібної торгівлі водоочисного обладнання, і набуті знання мені неабияк допомагають для постановки та виконання задач.
У нашій компанії ми високо цінуємо випускників із технічними спеціальностями, особливо в галузі екології. Ринок водопідготовки потребує сучасних рішень та нових розробок. В умовах воєнного часу потреба у фахівцях та інженерах з водопостачання зросла в рази, адже вирішення питань із доступом населення до чистої води стало критично важливим.
Тож, якщо ви обираєте цю спеціальність, ви не лише робите вагомий внесок у суспільство та розвиток інфраструктурних об’єктів, а й отримуєте впевненість у затребуваності на ринку праці. Бажаю вам зробити правильний вибір!
Інженер-еколог
НВП «УКРГЕОЛОГСТРОМ»
Закінчив Київську політехніку за спеціальністю 101 «Екологія» на кафедрі Е та ТРП влітку 2022 року.
Вже восени того ж року отримав можливість працювати за спеціальністю в науково-виробничому підприємстві, що займається проектуванням підприємств гірничовидобувної галузі. Займаюся розробкою звітів з оцінки впливу на довкілля, інтегруванням нових систем і методів моделювання та розрахунку впливу на навколишнє середовище.
Велику роль у моєму зростанні як фахівця відіграли викладачі кафедри, за що їм моя безмежна вдячність, а науково-технічна база університету дозволила оволодіти всіма необхідними навичками та технологіями.
Дорогі абітурієнти, це ваш шанс отримати престижну професію та працювати на користь людей та України. Тому, якщо ви бачите себе в галузі охорони навколишнього середовища та бажаєте отримати гарну технічну освіту, закликаю вступати до НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» на кафедру екології та технології рослинних полімерів.
Успіхів і завжди прагніть більшого!
Інженер-технолог картонно-паперового цеху
ТзОВ «Луцька картонно-паперова фабрика»
Закінчив кафедру Екології та технології рослинних полімерів у 2016 р. В цьому ж році подав своє резюме, а після проходження співбесіди отримав пропозицію працювати на ТзОВ «Луцька картонно-паперова фабрика». На даний час займаю посаду інженера-технолога картонно-паперового цеху.
Для мене дуже значимо те, що у своїй професійній діяльності я використовую знання отримані на кафедрі Е та ТРП. Відчуваю гордість за отриману можливість навчання в НТУУ «КПІ».
асистент кафедри екології та технології рослинних полімерів, кандидат технічних наук
Я у 2013 році успішно закінчила кафедру Е та ТРП Київського політехнічного інституту. Маю червоний диплом зі спеціальності «Охорона навколишнього природного середовища та збалансоване природокористування».
Зізнаюся чесно – я до останньої миті не знала куди збираюся вступати після закінчення середньої школи. Дуже сильних знань з математики і хімії я не мала і було досить тяжко зважитись вступати саме в КПІ. Зараз, після всього пройденого шляху, я не жалкую не на мить, що потрапила саме на кафедру Е та ТРП. Пригадую перший курс… ой… там було не солодко) Але зараз ці всі маленькі неприємності згадую з посмішкою. Після першого курсу себе з гордістю називаєш КПІшником) Це було весело)))
Починаючи з другого курсу ти все тісніше знайомишся зі своєю майбутньої спеціальністю, все більше спілкуєшся з викладачами саме своєї кафедри. Я особисто, та і більшість моїх одногрупників, не мали проблем з нашими викладачами взагалі. Навпаки! У складну ситуацію вони підтримають тебе і завжди дадуть відповідь на твої питання.
Коли мені запропонували вступати в аспірантуру, я практично не вагалася і знову не жалкую про це рішення. Тут я знайшла застосування багатьом своїм вмінням і навикам. У 2015 році разом із співробітниками кафедри розробила проект, представила його на IV міжнародному фестивалі «Sikorsky Challenge 2015». Того ж року в жовтні місяці ми стали переможцями цього фестивалю і отримали на реалізацію свого проекту близько 300 тис $. Все це стало можливим завдяки тим знанням, які я отримала під час навчання на кафедрі Е та ТРП.
Після закінчення аспірантури ми маємо можливість захистити свої кандидатські дисертації і отримати горде звання кандидата технічних наук. А далі відкриваються багато різноманітних і цікавих доріг. Успіхів Вам!
P.S. І чекаємо Вас у нас на кафедрі!)
Національного Університету
«Києво-Могилянська Академія»
Закінчила кафедру у 1998 році.
Працюючи в даний час в університеті розумію, наскільки складна робота викладачів. Потрібно бути професіоналом, щоб вміти зацікавити студентів, передати їм всі свої знання на навички, підготувати їх до професійного життя. Кафедра і факультет дали мені в цьому плані дуже багато: глибокі знання, вміння швидко й успішно знаходити рішення в інженерній та науковій роботі. Навіть в тяжкі 90-ті кафедра була сучасною, постійно оновлювались та розроблялись нові курси, в яких основна увага приділялась практичним аспектам. Викладачі кафедри професійні і вимогливі, приємні і мудрі, в своїй роботі стараюся бути схожою на них, а здобуті на кафедрі знання передаю своїм студентам.
Головний спеціаліст відділу екології
Оболонської районної в м. Києві Державної Адміністрації
Завжди була впевнена, що саме технічна освіта впливає на розвитого того, що називають технічним складом розуму та дати чудову базу для майбутньої роботи або подальшого навчання.
Обирати ж ВУЗ для отримання високоякісної технічної освіти довго не прийшлось, адже всім відома слава Київської Політехніки.
Як зараз пам’ятаю, що для вступу на кафедру «Екології та охорони навколишнього середовища»
потрібно було набрати найбільшу кількість балів і, на щастя, мені вдалося потрапити сюди на навчання і з успіхом у 2009 отримати омріяний диплом «Магістра екології».
Працювати по спеціальності я почала ще у період навчання на останньому курсі – моєю першою роботою стала посада інженера з охорони навколишнього середовища на крупному поліграфічному підприємстві. Дійсно якісне навчання у КПІ та робота сформували в мені ключові навики, за які роботодавці цінують працівників – відповідальність, вміння мислити логічно, зацікавленість у роботі над проектами будь-якої складності. Робота інженером з охорони навколишнього середовища навчила працювати з дозвільною документацією та контролюючими органами, документами внутрішнього розпорядку та договірного характеру, складанню податкової та статистичної звітностей та багато чому іншому, що згодом дало можливість змінити роботу та отримати посаду головного спеціаліста відділу екології в одній з київських районних державних адміністрацій. І я впевнена, що розвиток ще попереду, а особливо зараз, враховуючи Європейський напрямок розвитку України і те, на якому великому рахунку сфера екології у Європі. Абітурієнтам, що мають сумніви щодо майбутньої професії я бажаю бути сміливими і прислухатися до самих себе. Особисто я жодного разу не пошкодувала про навчання у КПІ та отримання саме технічної освіти. 6 років промайнули дуже швидко, але у моїй пам’яті назавжди залишаться і професіональні викладачі, і цікаві предмети, і, звичайно, студентське життя - участь у КВК у складі команди інженерно-хімічного факультету, і, звичайно ж, нові друзі, з якими ми спілкуємось і досі.
Інженер-технолог з водопідготовки
LWT Engineering
Моє знайомство із кафедрою почалося ще до вступу у ВНЗ, так як з 2008 по 2014 рік тут навчалася моя сестра, та після завершення навчання на кафедрі Е та ТРП успішно змогла влаштуватися на престижну роботу в ХЛР, на якій працює до цього часу. Також додатково вплинула на вибір Політеху його студентська атмосфера та територія студмістечка, яка нагадує свої вайбом саме ті університети із американських фільмів.
Сам процес навчання був насичений практичними роботами, що давало змогу більш детально визначитися із майбутнім напрямом своєї діяльності. Під час навчання детально розглядають всі аспекти, пов'язані із очищення газових викидів, водопідготовкою та очищенням стічних вод, утилізацією та переробкою ТПВ, а також знайомлять з нормативними документами в галузі екології.
Мене особисто зацікавив напрямок, пов'язаний з водними ресурсами. Після вступу на 5 курс навчання, мені запропонували роботу інженером-технологом у ТОВ «Енвітек», де зміг поєднувати написання магістерської дисертації та роботу над проєктом з автоматизації технологічного процесу очищення стічних вод на Бортницькій станції аерації.
У 2020 році паралельно з роботою вступив до аспірантури на кафедрі Е та ТРП, яку вже завершував під час повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, але навіть в ці важкі часи наша кафедра сумлінно працювала над науковими роботами, що дало змогу вчасно написати та успішно захистити дисертацію.
Після захисту дисертації отримав пропозицію на посаду інженера-технолога з водопідготовки від лідера в галузі промислової водопідготовки ТОВ «ЛВТ інжиніринг», де сповна використовував отримані знання при реалізації проектів в Україні та Європі.
Хочу відмітити, що навчання в КПІшці трішки складніше ніж будь де, але все, що тебе оточує, робить цей процес цікавішим та простішим, а потім все це перетворюється у безцінний життєвий досвід.
Я мріяв вступити до КПІ протягом 4-х років. В 2020 році моя мрія здійснилася – я став студентом кафедри екології та технології рослинних полімерів. Навчався на еколога. Моє навчання припало на карантин, але викладачі забезпечили повноцінний освітній процес з усіх предметів не зважаючи на обмеження та труднощі.
Навчання не було особливо складним, але дуже захоплюючим. Особливо цікаво було в лабораторії, де ми проводили експерименти. На власні очі бачили роботу приладів і проходження хімічних реакцій та процесів. Це значно посилило розуміння нашої майбутньої професії.
Три роки пролетіли дуже швидко, але цікаво і насичено. Жодного разу не пошкодував щодо обраної спеціальності та кафедри.
Отримані знання дозволяють мені допомагати учням без стресу і нервів закінчити навчальний рік та вступити на бюджет до найкращих ВНЗ медичного, хімічного, екологічного та інших напрямків підготовки.
Навчання на кафедрі екології та технологій рослинних полімерів стало важливим етапом мого життя, який на превеликий жаль припав на період карантину та війни. 4 з 5 років пройшли в дистанційному чи змішаному форматі, тому насолодитись студентським життям в повній мірі не вдалося.
Проте, не зважаючи на такі перепони, заняття були цікавими та пізнавальними. Навчальна програма включає широкий перелік дисциплін, які дійсно формують системне уявлення про екологічну безпеку. Особливо радує, що матеріал, який надавався на лекціях, це не шаблонна методичка чи конспект лекцій часів срср, а дійсно актуальна інформація орієнтована на вирішення реальних екологічних проблем. Загалом, навчання було не дуже складним, а навантаження помірне. Якісь дисципліни були тяжчі, якісь легші, але це все індивідуально. До прикладу для мене, мабуть, найтяжчим був курс ландшафтної екології, який досі в повній мірі не вкладається в голові.
Окремо варто виділити викладацький склад, оскільки на кафедрі працюють висококваліфіковані кадри, що володіють глибокими теоретичними та практичними знаннями в своїй галузі. Вони відкриті до діалогу, завжди готові пояснити складний матеріал зрозумілою мовою, допомогти розібратися з тонкощами розрахунків, надати поради чи підтримати в разі труднощів. Напевно, саме вони змушують щиро полюбити спеціальність.
Тому, якщо ви мрієте про професію, яка робить цей світ трішечки кращим - вам на кафедру екології та технології рослинних полімерів!
Попри мої скудні знання хімії, кафедра ЕтаТРП надала мені можливість подавати документи здавши географію. Після зарахування до КПІ у 2012 році, я дуже боявся що не витримаю навантаження, оскільки хімії на курсі було дуже багато, але на мій подив з першого до четвертого курсу бакалаврату мене навчили усім необхідним навичкам та надали знання, якими має володіти кожен хімік-інженер. На численних практиках вдалося своїми очима побачити як працюють водоочисні цехи різних виробництв, від приватної фірми по продажу питної води, до ТЕЦ-6. Так, на четвертому курсі вже мав доволі високий середній бал, хоча спочатку пас задніх. Після бакалаврату успішно вступив на магістратуру на цю ж кафедру та провчився один рік. Готуючи магістерську дисертацію у «Інституті хімії поверхні імені Чуйка», куди мене направила кафедра, побував у Швеції на науковій конференції, де ще більше поринув у світ науки та загорівся бажанням підкоряти нові горизонти.
На даний момент я вчуся на магістратурі у Талліннському Технічному Університеті, Таллінн, Естонія, на спеціальності «Інженерія та менеджмент навколишнього середовища». Естонія дуже зелена країна, з чистим повітрям і водою, але вона не завжди була такою, тому я вважаю у мене є чому навчитися тут, щоб покращити свої знання з екології. Але крім того, я все ще проходжу другий рік магістратури на кафедрі ЕТТРП за індивідуальним планом, оскільки усі професори дуже лояльно ставляться до студентів і підтримують їх у їх починаннях. І от що мене здивувало, що я не помітив суттєвої різниці у методиці викладання. Звісно є різниця в інформації, я вчуся англійською мовою, усе більш автоматизоване і перенесене у цифровий варіант і тут повним ходом працює болонська система кредитів, але я можу сказати що КПІ має той самий європейський рівень викладання. Не дивіться на те, що у вас старе обладнання чи система Кампус працює через раз, головне поглинайте інформацію, яку вам надають професори, завдяки їм я зараз себе почуваю на рівень вище усіх моїх одногрупників, які приїхали з європейських країн.
https://www.ttu.ee/
старший викладач кафедри екології та технології рослинних полімерів,
КПІ імені Ігоря Сікорського
2014 р. випуску, спеціальність «Екологія та охорона навколишнього середовища», магістр.
Коли, після закінчення школи, постало одне з найважливіших питань стосовно вибору майбутньої професії, то я не мала жодних сумнівів, що навчатися буду саме в Київському політехнічному інституті. Цей ВУЗ закінчили два мої старших брати та мій батько, це, так би мовити, наша сімейна традиція. Залишалося лише обрати спеціальність. Можу з впевненістю сказати, що за всі роки навчання я жодного разу не пошкодувала щодо свого вибору. Наша кафедра стала для мене рідним місцем. Тому після закінчення свого навчання без жодних вагань поступила в аспірантуру.
На даний момент я співпрацюю з навчально-науковим центром «Чиста вода» на базі Наукового парку НТУУ «КПІ». В мої обов’язки входять контроль та перевірка обладнання даного центру. Також, паралельно з роботою, я заочно навчаюся в аспірантурі за спеціальністю «Екологічна безпека». Я дуже щаслива, що маю змогу працювати разом з тими, хто мене навчав. Адже на нашій кафедрі працюють чудові фахівці не лише в професійному плані, а й просто надзвичайні люди.
Для тих, кому подобається навчатися та хто хоче досягти успіху, в нашому інституті існує багато програм стажування та обміну з закордонними навчальними закладами. Також існує ряд стипендій університету. Я сама неодноразово отримувала стипендію Ректора за успішне навчання та наукову роботу. Майбутньому поколінню хотілося б побажати лише одного – обирати професію серцем, а не за розміром заробітної плати. Навчання, а в подальшому і робота, повинні приносити задоволення кожного дня, тоді це буде дійсно ваш правильний вибір!
інженер-технолог папероробної машини,
ПАТ “Малинська паперова фабрика - WEIDMANN”
Я закінчив кафедру екології та технології рослинних полімерів у 2014 р., потім отримав пропозицію на працевлаштування в місті Малин на ПАТ “Малинська паперова фабрика - WEIDMANN”. Спочатку працював начальником зміни, а з липня 2015 р. - інженером-технологом папероробної машини. Професія дуже цікава і, головне, напряму пов'язана з моєю спеціальністю. Велику роль у виборі професії зіграла поїздка на ПАТ “Рубіжанський картонно-тарний комбінат”, де я проходив переддипломну практику і працював 2 місяці. Там я зрозумів сутність професії папірника і свої перспективи в подальшому житті. Це рідкість в наш час отримати такий шанс. Під час навчання в університеті я отримав необхідну базу знань, якими нині користуюсь в роботі і не тільки. Я ні разу не пошкодував, що обрав кафедру Е та ТРП НТУУ“КПІ”.
науковий співробітник відділу геохімії техногенезу
Державної установи «Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України»
Випускниця кафедри Е та ТРП 2009 року.
Ще навчаючись на кафедрі на п’ятому курсі, проходила практику в ДУ «ІГНС НАН України», виконуючи курсову роботу, після чого залишилась працювати в цій установі дотепер. Хоч і негарно хвалитися, проте маю про це сказати: співробітники відділу відразу оцінили ті знання, які були отримані мною протягом років навчання на кафедрі Е та ТРП, зокрема дуже знадобилися в роботі знання, навички та, взагалі, розуміння аналітичної хімії. Відразу розпочались дослідження над рядом науково-дослідних робіт, в тому числі за грантом Академії наук України та міжнародними проектами, що сприяло розширенню кола знайомств з міжнародною науковою спільнотою під час закордонних відряджень.
Насправді, відповідь на питання «куди піти навчатися?» прийшла майже випадково. Безсумнівним лише був вибір навчального закладу – це мав бути лише КПІ. Від «знайомого знайомих» прийшов мені невеличкий папірець з переліком можливих варіантів, на якому, як зараз пам’ятаю, жирним було обведене слово «екологія» і три знаки оклику. Мабуть та людина розуміла, що цей напрям згодом стане перспективним і затребуваним на ринку праці.
Після навчання на підготовчих курсах я отримала досить високий бал (52 із 60 на той час), що давало змогу обрати навчання на одному з трьох факультетів: ХТФ, ІХФ або ФБТ. З них лише на ІХФ можливо було отримати спеціальність «екологія та охорона навколишнього середовища», тому проблеми вибору вже не було, і, ще не отримавши атестату, я отримала підтвердження про зарахування на перший курс ІХФ.
Зізнаюсь, навчання на першому курсі було дещо шокуючим: на відміну від школи, треба було вчити багато, ще й у прискореному режимі. Нікому не робилося ніяких поблажок – всі були в абсолютно рівних умовах. І за це – величезна подяка завідувачу та колективу кафедри Е та ТРП, тому що такий підхід мотивує навчатись та працювати. Завдяки такому напруженому «старту» виробились такі важливі якості, як стійкість до стресу та вміння якісно виконувати роботу і вчасно доводити її до завершення, що завжди цінувалося і цінуватиметься у працівників будь-якої сфери.
Підбиваючи підсумок, скажу, що в житті людини чи не найважливіше - опинитися в потрібному місці у потрібний час. Щодо мене, вважаю, що поступивши на кафедру Е та ТРП, я зробила правильний вибір, а тому й опинилася у вірному місці і у вірний час.
Інженер-проектувальник (виконавець розділу проектної документації «Оцінка впливу на навколишнє середовище»)
ПАТ «Укрнафтохімпроект»
2008 рік випуску, спеціальність «Екологія та охорона навколишнього середовища», магістр.
Шість років навчання пройшли плідно, пізнавально, цікаво, але бувало і складно. На кафедрі працюють високопрофесійні викладачі, які не тільки передають знання, а і допомагають працевлаштуватися. Я отримала першу роботу за фахом, ще навчаючись в університеті за рекомендацією викладача і по закінченню – іншу, завдяки завідуючому кафедри, що стало гарним стартом моєї кар’єри. Найбільшою цінністю вважаю те, що отримані знання є прикладними.
Випускник - еколог може працювати у різних сферах та професіях, наприклад:
- екологом на підприємстві (адже на будь-якому підприємстві, де утворюються відходи, стічні води чи газоподібні викиди, еколог займається щонайменше звітними документами);
- менеджером з продажу різноманітного обладнання та матеріалів для очищення води (як побутового, так і промислового призначення), чи безпосередньо займатися проектуванням та виготовленням такого обладнання;
- інженером-проектувальником;
- інженером чи лаборантом на фармацевтичних та хімічних виробництвах;
- інженером з якості;
- екологічним аудитором;
- екологом у державних структурах;
- викладачем чи науковцем у науково-дослідному інституті;
- займатися різноманітними проектами, що фінансуються європейськими та міжнародними організаціями;
- тощо.
А може хтось після закінчення зрозуміє, що це не його, і стане достойним фотографом чи програмістом. Але вища освіта ще мабуть нікому не завадила, а такого рівня, як на кафедрі «Екології та технології рослинних полімерів» ІХФ, НТУУ «КПІ» тим паче. Це величезна сходинка школи життя, на яку варто піднятися.