rudykПровідний інженер групи екології виробничо-технічного відділуПАТ «Центренерго»
ПАТ «Центренерго»

Впродовж всього життя я завжди переймалася всім, що стосується природного середовища та впливу людини на нього. Тому, коли у 2008 році я прийшла подавати документи для вступу у КПІ і побачила стенд кафедри Екології та Технології рослинних полімерів Інженерно-хімічного факультету (Е та ТРП ІХФ), то одразу зрозуміла, що це те, до чого лежить моя душа. Ця професія мене кликала. Я жодного дня не пожалкувала про свій вибір.
Під час навчання мені подобалося все – викладацький колектив, атмосфера студентського містечка та великий парк, а також старовинні корпуси, які пам’ятають Сікорського, Патона, Корольова, Менделєєва та багато інших видатних людей. Програма навчання включала багато практичних робіт, що неабияк важливо для усвідомлення тонкощів майбутньої професії та здобуття важливих навичок та знань.
Ці роки у КПІ ніколи не полишать мого серця. Частково це одна з причин мого вступу в аспірантуру у 2014 році та подальшого навчання на кафедрі. У 2017 я закінчила аспірантуру та почала працювати на кафедрі молодшим науковим співробітником. У 2019 році я захистила дисертацію та отримала ступінь кандидати технічних наук за спеціальністю «Екологічна безпека». До речі, в подальшому я дізналась, що при працевлаштуванні по спеціальності у державних структурах надають доплату до ставки за ступінь кандидата наук.
На жаль мені довелося залишити роботу в університеті та я влаштувалась у ТОВ «НВО «Екософт» на менеджера відділу продажу водоочисного обладнання. Пізніше, у 2020 році, мені запропонували місце провідного спеціаліста з екологічної безпеки Київської міської філії АТ «Укртелеком», де я пропрацювала три роки. У 2023 році мене запросили на посаду провідного інженера групи екології Апарату Управління ПАТ «Центренерго».
Питання захисту навколишнього природного середовища є завжди дуже актуальним, особливо за кордоном. З тією базою, що дає кафедра Е та ТРП її випускникам відкриваються можливості для влаштування у різних сферах – викладачем, інженером-екологом та інженером-проектувальником на підприємстві, технологом на виробництві, аудитором чи інспектором у державних та приватних структурах, менеджером з продажу або «архітектором» водоочисного обладнання, інженером чи лаборантом у лабораторіях.
Робота екологом – це, насамперед, знання законодавчої бази з метою контролю дотримання природоохоронної політики підприємством, вміння робити лабораторні дослідження, проводити їх аналітичну та математичну обробку, проведення аудиторської перевірки, підготовка та подання екологічної звітності, розробка документів для отримання дозволів у сфері екології (на викиди, на користування надрами, на управління відходами), проведення ОВД та багато іншого.
Майбутнім студентам від себе хочу побажати зважено робити свій вибір, не боятись труднощів, бути готовим до цікавих відкриттів та великих досягнень, а головне - не бійтесь просити допомоги у викладачів кафедри – вони найкращі ваші друзі на шляху до знань).