Кафедра екології та технології рослинних полімерів
Виробничо-господарська діяльність суспільства, напрями, способи, техніка і технологія природокористування та природоперетворення грунтуватуються на науково виваженому еколого-економічному прогнозі розвитку продуктивних сил. При розробці зазначених прогнозів, за допомогою яких має здійснюватися перехід на модель сталого й екологобезпечного соціально-економічного розвитку, необхідно керуватися наступними принципами: пріоритет екології над економікою, оптимальне поєднання галузевого та територіального управління природокористуванням та охороною довкілля, жорсткий контроль за дотриманням вимог екологічного законодавства, інтеграція екологічного й економічного підходів до розвитку і розміщення продуктивних сил держави в єдиний еколого-економічний підхід. Всі ці принципи на сьогоднішній день потребують не тільки фахових знань, а й наукового підходу до вирішення екологічних проблем. Потужні наукові традиції кафедри екології та технології рослинних полімерів Інженерно-хімічного факультету, освітні та технічні можливості підготовки магістрів спеціальності 101 Екологія дають змогу реалізувати ваш науковий потенціал як на теренах України, так і в світових наукових установах, науково-бізнесових структурах.
Пріоритетним завданням кафедри екології та технології рослинних полімерів є підготовка висококваліфікованих магістрів за спеціальністю 161 Хімічні технології та інженерія, які здатні розробляти та впроваджувати ресурсозберігаючі, маловідходні або безвідходні технології, розв’язувати комплексні наукові та практичні задачі на підприємствах хімічної галузі, паперової, фармацевтичної, харчової, енергетичної та ін. Теоретичні знання та практичний досвід, набуті в лабораторіях університету та підприємств-партнерів, а також у програмах міжнародної академічної мобільності, дозволяють проводити інноваційну науково-дослідну роботу для підвищення ефективності промислових процесів з дотриманням принципів ресурсозбереження. Наші випускники затребувані на ринку праці, не мають конкуренції і працюють на вітчизняних і міжнародних підприємствах на інженерних посадах, науковцями, займають керівні посади.
- "Екологічна безпека" (спеціальність 101 "Екологія")
- "Промислова екологія та ресурсоефективні чисті технології" (спеціальність 161 "Хімічні технології та інженерія")
- "Хімічні ресурсоефективні технології неорганічних, органічних речовин, матеріалів та покриттів" (спеціальність 161 "Хімічні технології та інженерія")
Перелік освітніх компонентів, за якими підготовка буде здійснюватись в очному режимі (осінній семестр 2023/2024 н.р.)
Відомості про самооцінювання освітньої програми 7450 Екологічна безпека
Списки зарахованих до магістратури з 3 жовтня 2022 року
Списки рекомендованих до зарахування до магістратури з 1 жовтня 2022 року