науковий співробітник відділу геохімії техногенезуgeoximia
Державної установи «Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України»


Випускниця кафедри Е та ТРП 2009 року.
Ще навчаючись на кафедрі на п’ятому курсі, проходила практику в ДУ «ІГНС НАН України», виконуючи курсову роботу, після чого залишилась працювати в цій установі дотепер. Хоч і негарно хвалитися, проте маю про це сказати: співробітники відділу відразу оцінили ті знання, які були отримані мною протягом років навчання на кафедрі Е та ТРП, зокрема дуже знадобилися в роботі знання, навички та, взагалі, розуміння аналітичної хімії. Відразу розпочались дослідження над рядом науково-дослідних робіт, в тому числі за грантом Академії наук України та міжнародними проектами, що сприяло розширенню кола знайомств з міжнародною науковою спільнотою під час закордонних відряджень.
Насправді, відповідь на питання «куди піти навчатися?» прийшла майже випадково. Безсумнівним лише був вибір навчального закладу – це мав бути лише КПІ. Від «знайомого знайомих» прийшов мені невеличкий папірець з переліком можливих варіантів, на якому, як зараз пам’ятаю, жирним було обведене слово «екологія» і три знаки оклику. Мабуть та людина розуміла, що цей напрям згодом стане перспективним і затребуваним на ринку праці.
Після навчання на підготовчих курсах я отримала досить високий бал (52 із 60 на той час), що давало змогу обрати навчання на одному з трьох факультетів: ХТФ, ІХФ або ФБТ. З них лише на ІХФ можливо було отримати спеціальність «екологія та охорона навколишнього середовища», тому проблеми вибору вже не було, і, ще не отримавши атестату, я отримала підтвердження про зарахування на перший курс ІХФ.
Зізнаюсь, навчання на першому курсі було дещо шокуючим: на відміну від школи, треба було вчити багато, ще й у прискореному режимі. Нікому не робилося ніяких поблажок – всі були в абсолютно рівних умовах. І за це – величезна подяка завідувачу та колективу кафедри Е та ТРП, тому що такий підхід мотивує навчатись та працювати. Завдяки такому напруженому «старту» виробились такі важливі якості, як стійкість до стресу та вміння якісно виконувати роботу і вчасно доводити її до завершення, що завжди цінувалося і цінуватиметься у працівників будь-якої сфери.
Підбиваючи підсумок, скажу, що в житті людини чи не найважливіше - опинитися в потрібному місці у потрібний час. Щодо мене, вважаю, що поступивши на кафедру Е та ТРП, я зробила правильний вибір, а тому й опинилася у вірному місці і у вірний час.