Трембус

Трембус Ірина Віталіївна

кандидат технічних наук, доцент

Візитна картка викладача

 

У 1999 році закінчила Національний технічний університет України «Київський політехнічний університет» і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Хімічна технологія переробки деревини та рослинної сировини» та здобула кваліфікацію магістра з хімічної технології та інженерії.
В період з 2000 по 2005 рр. – аспірантка НТУУ «КПІ» за спеціальністю 05.17.22 – «Технологія та обладнання хімічної переробки деревини».
З червня 2005 року по 2012 працювала на кафедрі Екології та технології рослинних полімерів старшим науковим співробітником.
В 2010 р. захистила дисертаційну роботу на звання кандидата технічних наук по спеціальності "Процеси та обладнання хімічної технології".
З 2012 року працювала старшим викладачем на кафедрі Е та ТРП. З 2018 року - доцент кафедри Е та ТРП.

Розробка і впровадження ресурсозберігаючих технологій одержання волокнистих напівфабрикатів із недеревної рослинної сировини та використання їх у виробництві товарів широкого вжитку. Дослідження процесів одержання мембран з модифікованого целюлозного волокна для використання у процесах водоочищення.

Є автором 204 наукових праць. з яких 2 підручники, 2 монографії, 5 методичних вказівок, 10 навчальних посібників, 64 статті, з яких 17 у базі SCOPUS, 1 патент на винахід та 10 на корисну модель. Приймала участь у багатьох всеукраїнських та міжнародних конференціях. Під керівництвом захищено кандидатську дисертацію (Семененко Ніна, тема: «Окисно-органосольвентні технології перероблення стебел пшеничної соломи» за спеціальністю 161 – Хімічні технології та інженерія). Є членом міжнародної асоціації SWST - International Society of Wood Science and Technology.
Під керівництвом Трембус І.В. аспірантка кафедри Гондовська Анна та магістр-науковець Михайленко Назарій стали лауреатами премії Київського міського голови у номінації «наукові досягнення». Нагороджена Подякою від міністерства освіти і науки України.



de

Будова рослинної сировини. Дисципліна сприяє підготовці бакалаврів за освітньо-професійною програмою «Промислова екологія та ресурсоефективні чисті технології». Дозволяє опанувати особливості анатомічної, мікроскопічної та хімічної будови деревини різних порід та недеревної рослинної сировини; способи заготівлі, транспортування та особливості зберігання рослинної сировини; питання комплексного використання деревини та галузі її застосування.
Метою вивчення дисципліни є формування у студентів комплексу знань, умінь та навичок необхідних для вивчення методів мікроскопічних досліджень, ознайомлення з хімічним складом та будовою хвойної і листяної деревини, недеревної рослинної сировини та розумінням можливості використання цієї сировини в різних галузях промисловості.

Технологія виробництва механічної маси. Дисципліна сприяє підготовці бакалаврів за освітньо-професійною програмою «Промислова екологія та ресурсоефективні чисті технології». Дозволяє опанувати особливості виробництва механічної деревної маси; апаратурне оформлення виготовлення волокнистих напівфабрикатів високого виходу з балансової деревини та трісок; спектр її властивостей; області застосування.
Метою вивчення навчальної дисципліни є формування у студентів комплексу знань, умінь та навичок необхідних для визначення напрямів переробки рослинної сировини і процесів виробництва волокнистих напівфабрикатів високого виходу, технічних характеристик технологічного обладнання виробництва деревної маси з балансів та механічної маси з технологічних трісок і недеревної рослинної сировини, технологій вибілювання напівфабрикатів високого виходу.

Технологія нанесення друку на таропакувальні матеріали. Дисципліна спрямована на підготовку магістрів науковців за освітньою програмою «Хімічні технології та інженерія» підготовки магістрів спеціальності 161 – Хімічні технології та інженерія.
Метою навчальної дисципліни є формування та закріплення у студентів здатностей регенерувати нові ідеї (креативність); до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел; досліджувати, класифікувати і аналізувати показники якості хімічної продукції, технологічних процесів і обладнання хімічних виробництв; використовувати результати наукових досліджень і дослідно-конструкторських розробок для вдосконалення існуючих та/або розробки нових технологій і обладнання хімічних виробництв.

Інноваційна діяльність в хімічній технології та інженерії. Частина 2. Основи наукових досліджень. Дисципліна «Інноваційна діяльність в хімічній технології та інженерії. Частина 2. Основи наукових досліджень» належить до циклу професійної підготовки, та дозволяє опанувати особливості методології проведення наукових досліджень, визначити етапи науково-дослідницької роботи, засвоїти основи збору, обробки та аналізу матеріалів дослідження, методів пошуку наукової інформації та роботи з науковою літературою.
Метою навчальної дисципліни є формування у студентів комплексу знань, умінь та навичок необхідних для проведення наукової та науково-технічної діяльності, проведення наукових досліджень хіміко-технологічних процесів спрямованих на здобуття й використання знань для практичних цілей.

Навчання на кафедрі екології та технології рослинних полімерів забезпечило глибокі знання в технології та інженерії з використання відновлювальних рослинних ресурсів. Спеціальність "Хімічні технології та інженерія" охоплює підготовку фахівців у галузі розробки, оптимізації та впровадження хімічних процесів, зокрема у виробництві матеріалів з рослинної сировини. Вона включає вивчення хімічних основ, процесів і апаратів, а також набуття практичних навичок роботи з сучасним обладнанням, необхідних для роботи у виробництві та лабораторіях хімічної промисловості.

Трембус Ірина Віталіївна Трембус Ирина Витальевна Трембус І.В. з 1993 по 1999 рр. навчалася в НТУУ «КПІ» та отримала вищу освіту за спеціальністю «Хімічна технологія переробки деревини та рослинної сировини».
В період з 2000 по 2005 рр. Трембус І.В. – аспірантка НТУУ «КПІ» за спеціальністю 05.17.22 – «Технологія та обладнання хімічної переробки деревини».
З червня 2005 року по 2012 працювала на кафедрі Екології та технології рослинних полімерів старшим науковим співробітником.
В 2010 р. захистила дисертаційну роботу на звання кандидата технічних наук по спеціальності "Процеси та обладнання хімічної технології".
З 2012 року працює старшим викладачем на кафедрі Е та ТРП. Розробка ресурсозберігаючих технологій одержання волокнистих напівфабрикатів із недеревної рослинної сировини. Дисципліна «Основи поліграфії» викладається відповідно до освітньо-професійної/освітньо-наукової програми підготовки магістрів спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія» спеціалізації «Хімічні технології переробки деревини та рослинної сировини». Навчальна дисципліна належить до дисциплін професійної та практичної підготовки студентів. Предмет навчальної дисципліни – забезпечення вибору технологій виготовлення друкарських форм, способу друку та способу оброблення друкарської продукції. Міждисциплінарні зв’язки: навчальній дисципліні «Основи поліграфії» передують навчальні дисципліни, такі як: «Технологія виробництва деревної маси», «Технологія паперу та картону». Навчальна дисципліна «Основи поліграфії» забезпечує наступні дисципліни «Технологія обробки та переробки паперу та картону». Метою вивчення даної навчальної дисципліни є професійна підготовка та формування у студентів комплексу знань, вмінь та навичок, необхідних для управління існуючими технологічними процесами та удосконалення цих процесів і створення нових більш ефективних, екологічно чистих виробництв, які дозоляють раціонально використовувати хімічні допоміжні речовини в сфері перероблення паперу та картону в поліграфічному виробництві.
Семестр 2
Кількість кредитів 2/ 60 годин
Розподіл навчального часу: лекції 36 год. Дисципліна «Наукова робота за темою магістерської дисертації» викладається відповідно до освітньо-наукової програми підготовки магістрів за спеціальністю 161 «Хімічні технології та інженерія», спеціалізацією «Хімічні технології переробки деревини та рослинної сировини» Навчальна дисципліна належить до обов’язкових дисциплін циклу загальної підготовки дослідницького (наукового) компонента (за вибором студентів). Предмет навчальної дисципліни – навчання студентів самостійно працювати з літературними джерелами, з різноманітними приладами, планувати свою роботу, аналізувати та узагальнювати отримані в результаті проведення наукових досліджень результати і представляти їх у вигляді магістерської дисертації. Міждисциплінарні зв’язки: навчальна дисципліна узагальнює знання і практичний досвід набуті студентами при підготовці курсових робіт, виступів на наукових конференціях, навчальній дисципліні "Наукова робота за темою магістерської дисертації" передують навчальні дисципліни, такі як: «Філософія», «Політологія», «Психологія і педагогіка», «Спеціальні методи досліджень продуктів переробки рослинної сировини» та «Додаткові розділи спеціальних методів досліджень продуктів переробки рослинної сировини». Навчальна дисципліна «Наукова робота за темою магістерської дисертації» забезпечує виконання магістерської дисертації. Основна мета навчальної дисципліни полягає в формуванні професійних компетенцій, необхідних для проведення як самостійної науково-дослідної роботи, результатом якої є написання та захист магістерської дисертації, так й науково-дослідна робота в складі наукового колективу.
Семестр 1, 2, 3
Кількість кредитів 7,5/ 225 годин
Розподіл навчального часу: лекції 9 год / лабораторні роботи 36 год. Дисципліна «Комплексні технології целюлозно-паперових виробництв» викладається відповідно до освітньо-професійної програми підготовки бакалаврів напряму підготовки (спеціальності) 133 – Галузеве машинобудування, програми професійного спрямування (спеціалізації) Обладнання лісового комплексу (Інжинірінг, обладнання та технології целюлозно-паперового виробництва) Навчальна дисципліна належить до дисциплін вільного професійної та практичної підготовки (за вибором студентів). Предмет навчальної дисципліни – забезпечення вибору технологій виготовлення деревної маси і целюлози та технологій виробництва паперу і картону на їх основі. Міждисциплінарні зв’язки: навчальній дисципліні «Комплексні технології целюлозно-паперового виробництва» передують навчальні дисципліни, такі як: «Загальна та неорганічна хімія», «Технологія конструкційних матеріалів». Навчальна дисципліна «Комплексні технології целюлозно-паперового виробництва» забезпечує наступні дисципліни «Устаткування деревно-масного виробництва», «Процеси і апарати целюлозно-паперового виробництва», «Папероробні, картоноробні та спеціальні машини». Метою вивчення даної дисципліни є професійна підготовка та формування у студентів комплексу знань, умінь та навичок, необхідних для управління існуючими технологічними процесами виробництва деревної маси, сульфатної і сульфітної целюлози, паперу та картону, а також для удосконалення цих процесів і створення нових, більш ефективних, екологічно чистих виробництв, які дозволяють раціонально використовувати дефіцитні волокнисті напівфабрикати, воду, допоміжні хімічні матеріали, трудові та енергетичні ресурси.
Семестр 6
Кількість кредитів 4/ 120 годин
Розподіл навчального часу: лекції 36 год / практичні заняття 18 год. /лабораторні роботи 18 год. Дисципліна «Технологія виробництва деревної маси» викладається відповідно до освітньо-професійної програми підготовки бакалаврів спеціальності 161 - Хімічні технології та інженерія спеціалізації Хімічні технології переробки деревини та рослинної сировини Навчальна дисципліна належить до дисциплін професійної та практичної підготовки. Предмет навчальної дисципліни – підготовка деревної сировини до перероблення у волокнисті напівфабрикати високого виходу, виробництво деревної маси з балансів, виробництво деревної маси з трісок, вибілювання волокнистих напівфабрикатів високого виходу, склад та очищення стічних вод після виробництва механічної маси Міждисциплінарні зв’язки: навчальній дисципліні "Технологія виробництва деревної маси " передують навчальні дисципліни, такі як: "Загальна та неорганічна хімія", "Органічна хімія", "Фізика", "Прикладна хімія", "Будова рослинної сировини", "Хімія деревини та синтетичних полімерів". Навчальна дисципліна "Технологія виробництва деревної маси" забезпечує дисципліни: «Технологія целюлози», «Комплексне хімічне перероблення деревини», «Технологія виробництва деревних плит та пластиків», «Хімічне перероблення недеревної сировини», «Технологія паперу та картону». Метою навчальної дисципліни є професійна підготовка та формування у студентів комплексу знань, умінь та навичок, необхідних для знання характеристик рослинної сировини та волокнистих напівфабрикатів, анатомічної будови і хімічного складудеревини та недеревної рослинної сировини; здатності застосовувати сучасну теорію будови рослинної сировини та її основних компонентів для аналізу і проектування технологічних процесів виробництва волокнистих напівфабрикатів, здатності проектувати виробництво деревної маси з балансів та трісок і недеревної рослинної сировини.
Семестр 3
Кількість кредитів 6/ 180 годин
Розподіл навчального часу: лекції 54 год / практичні заняття 9 год. /лабораторні роботи 36 год. Дисципліна «Технологія органосольвентних варінь» викладається відповідно до до освітньо-професійної програми підготовки PhD спеціальності 161 Хімічні технології та інженерія спеціалізації "Хімічні технології переробки деревини та рослинної сировини". Навчальна дисципліна належить до циклу дисциплін професійної підготовки. Предмет навчальної дисципліни – технічні основи процесів приготування варильних розчинів для різних органосольвентних способів варіння, хімізм процесів варіння, процеси вибілювання та регенерації хімікатів; принципи дії основного технологічного обладнання; принципи регулювання процесів з метою одержання продуктів із заданими показниками якості. Аспірант, який закінчив вивчення даної дисципліни, повинен бути здатним виконувати в різних формах учбового процесу ті або інші індивідуальні дослідження, лабораторні роботи, індивідуальні завдання, кандидатську дисертацію. Основна мета навчальної дисципліни є професійна підготовка аспірантів та формування в них комплексу знань, умінь та навичок, необхідних для управління технологічними процесами виробництва целюлози та удосконалення цих процесів і створення нових, більш ефективних, екологічно чистих виробництв, які дозволяють раціонально використовувати дефіцитні волокнисті напівфабрикати, воду, допоміжні хімічні матеріали, трудові ресурси, енергоресурси, а також таких, що зменшують забруднення навколишнього середовища різними відходами виробництва.
Семестр 3
Кількість кредитів 6/ 180 годин
Розподіл навчального часу: лекції 13 год / лабораторні роботи 31 год. Шановний абітурієнт!
Вступай до нашої кафедри, тому що ти матимеш можливість:
- навчатися у престижному, найбільшому в Європі технічному університеті на бюджетній формі навчання;
- отримати перспективну спеціальність;
- проводити вільний час у потужному спортивному комплексі із численними спортивними секціями, басейні, центрі культури та мистецтва;
- літнього та зимового відпочинку на університетських базах.