Мовчанюк Ольга Михайлівна
кандидат технічних наук, доцент
У 1990 р. закінчила Київський політехнічний інститут, за фахом - інженер хімік-технолог.
Працювала у ВАТ "Український науково-дослідний інститут паперу".
Закінчила аспірантуру (1993-1996 рр.) при кафедрі технології целюлозно-паперових виробництв та промислової екології Київського політехнічного інституту.
Кандидат технічних наук (1999 р.). З 2008 р. - доцент кафедри Е та ТРП Київського політехнічного інституту.
Розроблення технологій виробництва нових целюлозних матеріалів, що використовуються для очищення рідин електродіалізом та баромембранними методами.
Розроблення технологій переробки упаковки Тетра Пак для виробництва паперу та картону.
Дослідження процесу розмелювання волокнистих напівфабрикатів у технології паперу та картону.
20 статей, 8 патентів, 8 підручників і навчальних посібників, в тому числі з грифом МОН України
ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 161 «ХІМІЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА ІНЖЕНЕРІЯ» ВИКЛАДАЄ ТАКІ ДИСЦИПЛІНИ:
Бакалавр:
Дисципліни циклу «Технологія паперу та картону»призначені для підготовки бакалаврів спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія». Здобувачі отримують базові знання про основні технологічні процеси виробництва паперу та картону з первинних волокнистих напівфабрикатів.
Дисципліна «Основи теорії та практики розмелювання волокнистих напівфабрикатів». Вивчається: сучасна теорія масного розмелювання; вплив розмелювання на основні властивості паперу; напрям процесу; контроль за процесом розмелювання; основні показники якості волокнистої маси; обладнання для ножового розмелювання; чинники, що впливають на ефективність та економічність процесу; гарнітура дискових млинів, її основні характеристики; розроблення технологічних схем розмелювання.
Дисципліна «Технологія приготування паперової маси». Вивчається: загальна технологічна схема виробництва паперу та картону; Основні технологічні процеси приготування паперової маси із первинних волокнистих напівфабрикатів: розпускання, розмелювання, складання композиції по волокну, проклеювання, наповнення, фарбування, рафінування, деаерація, очищення та сортування; теорія каніфольного проклеювання; проклеювання в нейтральному та слаболужному середовищі, утримання наповнювачів; теорія фарбування органічними барвниками різних груп; вплив режимів проведення технологічних процесів на формування необхідних властивостей паперу та картону.
Дисципліна «Технологія паперу на машині». Вивчається: основні технологічні процеси виробництва паперу на машині; вплив режимів проведення технологічних процесів на формування необхідних властивостей паперу та картону, а також на витрату основних ресурсів виробництва; технологічні схеми виробництва масових видів паперу із первинних напівфабрикатів; методики розрахунку матеріальних балансів води і волокна; теплового балансу сушильної частини папероробної машини; основні показники якості паперу.
Магістр:
Дисципліна «Технологія переробки макулатури». Вивчається: особливості макулатури як волокнистого напівфабрикату для виробництва паперу та картону. Технологія приготування макулатурної маси механічним способом; термомеханічне оброблення та облагородження макулатурної маси для можливості виробництва з неї білих видів паперу та картону; принцип системності; системи розпускання, очищення, сортування, фракціонування, флотації та вибілювання макулатурної маси; технології приготування макулатурної маси для виробництва основних видів таропакувальних, санітарно-гігієнічних та писально-друкарських видів паперу та картону.
Дисципліна «Технологія таропакувального картону». Вивчається: загальна технологічна схема виробництва таропакувальних видів картону; основні технологічні процеси виробництва картону із первинних та вторинних волокнистих напівфабрикатів; вплив режимів проведення технологічних процесів на формування необхідних властивостей картону; сучасні картоноробні машини; технологія багатошаровості; принципи формування технологічних потоків для виробництва картону.
Дисципліна «Особливості виробництва спеціальних видів паперу». Вивчається: особливості технології виробництва спеціальних видів паперу для друку та фільтрувального паперу, в тому числі з синтетичними волокнами, традиційним «мокрим» способом; особливості технології виробництва спеціальних видів паперу з синтетичними волокнами «сухим» способом. Технологія виробництва паперу із захистом від підробки. Отримання водяного знаку як елементу захисту паперових виробів від підробки.
Дисципліна «Технологія обробки та переробки паперу та картону». Вивчається: фізико-механічні та фізико-хімічні методи обробки паперу та картону, хімічна переробка паперу; технологія виробництва комбінованих матеріалів типу Тетра Пак для пакування рідких харчових продуктів; основи технології гофрокартону та гофроящиків, технологія пігментованих видів паперу та картону, технологія рослинного пергаменту.
Дисципліна «Технологія гофрокартону та гофротари». Вивчається: основні та допоміжні матеріали, що використовуються для виготовлення гофрокартону; клеї для виробництва гофрокартону; технологія приготування крохмального клею; основні характеристики крохмального клею; чинники, що впливають на його якість; схема та принцип роботи гофроагрегата, основних його машин та вузлів; переробка заготовок гофрокартону в гофротару; особливості оформлення креслень тари з гофрокартону; технологічна схема виробництва тари з гофрокартону.
Наша кафедра - єдина в Україні спеціалізована кафедра, що забезпечує інженерними та науковими кадрами всі вітчизняні підприємства з проектування, виробництва та переробки паперу та картону.
Студенти отримують якісну загально-інженерну, хімічну, екологічну, економічну, мовну і комп’ютерну підготовку, що забезпечує високу конкурентоздатність на ринку праці.
У 1990 р. закінчила Київський політехнічний інститут, за фахом - інженер хімік-технолог.
Працювала у ВАТ "Український науково-дослідний інститут паперу".
Закінчила аспірантуру (1993-1996 рр.) при кафедрі технології целюлозно-паперових виробництв та промислової екології Київського політехнічного інституту.
Кандидат технічних наук (1999 р.). З 2008 р. - доцент кафедри Е та ТРП Київського політехнічного інституту. Розроблення технологій виробництва нових целюлозних матеріалів, що використовуються для очищення рідин електродіалізом та баромембранними методами.
Розроблення технологій переробки упаковки Тетра Пак для виробництва паперу та картону.
Дослідження процесу розмелювання волокнистих напівфабрикатів у технології паперу та картону. Дисципліна «Особливості виробництва спеціальних видів паперу» викладається відповідно до освітньо-професійної програми підготовки магістрів спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія» спеціалізації «Хімічні технології переробки деревини та рослинної сировини». Дисципліна належить до циклу дисциплін самостійного вибору студентів (професійна складова). Метою курсу є формування у студентів комплексу знань, умінь, навичок, необхідних для кваліфікованого управління технологією виробництва спеціальних видів друкарського паперу та паперу з синтетичними волокнами, традиційним та «сухим» способами на рівні промислових підприємств, установ, організацій, ефективного проведення основних технологічних процесів.
Семестр 11. Кількість кредитів 6,5 / годин 195.
Розподіл навчального часу: лекції 18 год / лабораторні 18 год.
Дисципліна «Технологія переробки макулатури» викладається відповідно до освітньо-професійної програми підготовки спеціалістів та магістрів спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія» спеціалізації «Хімічні технології переробки деревини та рослинної сировини». Дисципліна належить до циклу дисциплін самостійного вибору студентів (професійна складова). Метою курсу є формування у студентів комплексу знань, умінь, навичок, необхідних для кваліфікованого управління технологією приготування макулатурної маси для виробництва різних видів паперу та картону, розробки технологічних схем, ефективного проведення основних технологічних процесів, розрахунку та вибору необхідного обладнання.
Семестр 9. Кількість кредитів 4 / годин 120.
Розподіл навчального часу: лекції 18 год / лабораторні 36 год.
Дисципліна «Технологія обробки та переробки паперу та картону» викладається відповідно до освітньо-професійної програми підготовки спеціалістів та магістрів спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія» спеціалізації «Хімічні технології переробки деревини та рослинної сировини». Дисципліна належить до групи вибіркових дисциплін (за вибором ВНЗ). Метою курсу є формування у студентів комплексу знань, умінь, навичок, необхідних для кваліфікованого управління технологічними процесами обробки та переробки паперу та картону під час отримання нових виробів (гофротари, упаковки Тетра Пак, пергаменту і т.ін.), розробки технологічних схем, вибору необхідного технологічного обладнання.
Семестр 10. Кількість кредитів 5,5 / годин 165.
Розподіл навчального часу: лекції 36 год / / практичні 18 / лабораторні 36 год.
Дисципліна «Технологія паперу та картону» викладається відповідно до освітньо-професійної програми підготовки бакалаврів напряму підготовки 6.051301 «Хімічна технологія». Дисципліна належить до циклу дисциплін самостійного вибору студентів (професійна складова). Метою курсу є формування у студентів комплексу знань, умінь, навичок, необхідних для кваліфікованого управління технологією виробництва паперу та картону на рівні промислових підприємств, установ, організацій, розробки технологічних схем виробництва паперу та картону, розрахунку та вибору необхідного за енергоємністю обладнання; розрахунку матеріального та теплового балансу.
Семестри 7 і 8. Кількість кредитів 10 / годин 300.
Розподіл навчального часу: лекції 54 год / практичні 9 год / лабораторні 81 год. Наша кафедра - єдина в Україні спеціалізована кафедра, що забезпечує інженерними та науковими кадрами всі вітчизняні підприємства з проектування, виробництва та переробки паперу та картону.
Студенти отримують якісну загально-інженерну, хімічну, екологічну, економічну, мовну і комп’ютерну підготовку, що забезпечує високу конкурентоздатність на ринку праці.