Твердохліб Марія Миколаївна

Твердохліб Марія Миколаївна

кандидат технічних наук, старший викладач

Візитна картка викладача

 

У 2014 році закінчила навчання на кафедрі екології та технології рослинних полімерів НТУУ "КПІ" за спеціальністю Екологія та охорона навколишнього середовища.
З 2014 по 2018 рік навчалася в аспірантурі, після закінчення якої у 2019 р. захистила дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук.
З 2014 року працювала на посаді інженера кафедри Е та ТРП. З 2020 р - асистент кафедри.

Розробка технологій очищення природних та промислових стічних вод.
Сфера в якій проводяться наукові дослідження пов'язана з вивченням сорбційних та іонообмінних процесів. Особлива увага приділена інтенсифікації процесів очищення води від іонів заліза та марганцю за допомогою каталітичних фільтрувальних завантажень.

Є автором 15 статтей, з яких 3 у виданнях, що індексовані у наукометричних базах даних Scopus та Web of Science.
Активно приймає участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях та має понад 30 тез доповідей.

de

Навчальна дисципліна «Інструментальні методи хімічного аналізу» призначена для підготовки бакалаврів спеціальності 161 Хімічні технології та інженерія.
Дана дисципліна належить до нормативних навчальних дисциплін циклу професійної та практичної підготовки. Метою дисципліни є вивчає теоретичних основ спектроскопічних, електрохімічних, хроматографічних та кінетичних методів аналізу, а також формування практичних вмінь і навичок, необхідних для встановлення хімічного складу та виявлення шкідливих домішок у повітрі, воді, ґрунті, харчових продуктах фізичними та фізико-хімічними методами.

Навчальна дисципліна «Аналітична хімія» призначена для підготовки бакалаврів спеціальності 161 Хімічні технології та інженерія.
Дисципліна відноситься до циклу професійної та практичної підготовки. Метою дисципліни є вивчення теоретичних основ якісного та кількісного аналізу, а також формування практичних вмінь та навичок, що необхідні для встановлення хімічного складу сировини, здійснення контролю якості сировини та готової продукції, виявлення шкідливих домішок у повітрі, воді, ґрунті, харчових продуктах тощо.

На сьогоднішній день Україна та світ потребує кваліфікованих спеціалістів інженерно-хімічного профілю, а також високоосвічених працівників у галузях хімічного виробництва, ресурсозбереження та екології. Наша кафедра готує фахівців з виробництва картонно-паперової продукції та екологічної безпеки, що в подальшому можуть працювати в області водопідготовки, водочищення, утилізації відходів, виробництва целюлози, паперу та картону.
Всі викладачі кафедри мають відповідну освіту та науковий ступінь, що підтверджує їх кваліфікацію в даних областях підготовки фахівців. В процесі навчання студенти мають змогу приймати участь у наукових дослідженнях або скористатися програмою академічної мобільності та пройти навчання(стажування) за кордоном. Після отримання диплому є можливість продовжити навчання в аспірантурі.
Тому, якщо Вас цікавить наука, турбує майбутнє навколишнього середовища та хочете змінити світ – тоді кафедра Екології та технології рослинних полімерів ІХФ найкраще місце щоб зробити свої перші кроки до поставленої мети.