Хохотва

Хохотва Олександр Петрович

доктор технічних наук, доцент

Візитна картка викладача

 

Випускник кафедри технології целюлозно-паперового виробництва та промислової екології НТУУ "КПІ" (1997) за фахом - інженер-хімік-технолог. Закінчив аспірантуру у 2000 р. З 2000 р. – асистент, а з 2005 р. - старший викладач кафедри екології та технології рослинних полімерів. У 2003-2004 рр. навчався у магістратурі Міжнародного інституту промислової екологічної економіки Лундського університету (Швеція) за спеціальністю “Екологічний менеджмент і політика“. З 2005 р. – кандидат технічних наук. З 2007 до теперішнього часу – доцент кафедри екології та технології рослинних полімерів. З 2007 до 2009 р. проходив наукове стажування у Мелардаленському університеті (Швеція) за програмою підвищення кваліфікації для кандидатів наук (докторів філософії). З 2014 до 2017 р. – докторант кафедри, з 2020 р. – доктор технічних наук.

Сорбційне видалення важких металів, фенолів, нафтопродуктів з промислових стічних вод. Отримання модифікованих та композиційних сорбентів.

Автор понад 90 публікацій, з них 50 статей, 5 патентів, 1 монографія англійською мовою, 1 підручник, 4 навчальних посібники, 7 методичних вказівок. Отримав сертифікат експерта UNIDO з ресурсоефективного і чистого виробництва. Є членом Експертної ради Конкурсу інноваційних стартап-проєктів Sikorsky Challenge.

Дисципліна "Екологічний менеджмент і аудит" призначена для підготовки магістрів за спеціальністю 101 Екологія, спеціалізацією "Екологічна безпека", та 161 Хімічні технології та інженерія, спеціалізацією "Промислова екологія та ресурсоефективні чисті технології". Навчальна дисципліна належить до вибіркових дисциплін. Екологічний менеджмент – це частина загальної системи управління, що охоплює організаційну структуру, діяльність щодо планування, розподілу відповідальності, практичну роботу для розробки, впровадження заходів та досягнення цілей в рамках реалізації екологічної політики. В основі екологічного менеджменту лежать такі принципи як екоефективність і екосправедливість, які виявляються в усвідомленні керівництвом підприємства моральної відповідальності за негативний вплив на навколишнє середовище і нераціональне використання природних ресурсів. Кількість кредитів 5/ годин 150
Дисципліна "Аналітична хімія" викладається згідно з освітньо-професійною програмою підготовки бакалаврів за спеціальністю 162 Біотехнології та біоінженерія, спеціалізації "Промислова біотехнологія", "Молекулярна біотехнологія", "Екологічна біотехнологія та біоінженерія". Дисципліна відноситься до дисциплін природничо-наукової підготовки. Метою вивчення даної дисципліни є формування у студентів теоретичних основ якісного і кількісного хімічного аналізу, практичних вмінь і навичок, необхідних для встановлення хімічного складу сировини, здійснення контролю якості сировини та готової продукції, виявлення шкідливих домішок у повітрі, воді, ґрунті, харчових продуктах тощо. Кількість кредитів 4/ годин 120
Дисципліна "Організація науково-інноваційної діяльності" призначена для підготовки аспірантів за спеціальністю 101 Екологія. На сучасному етапі розвитку світової економіки інновації набувають все більшого значення, оскільки саме вони багато в чому визначають конкурентоспроможність країн на світових ринках і стають новими джерелами економічного росту, заснованого на знаннях. Метою вивчення дисципліни є формування у аспірантів комплексу знань про структуризацію та організацію наукового інноваційного процесу, його інформаційне та інвестиційне забезпечення; про етапи підготовки та реалізації інноваційних процесів та методи визначення їхньої ефективності, пошук партнерів для спільної реалізації наукових інноваційних проектів, форми і джерела фінансування проектів, управління інноваціями. Кількість кредитів 4/ годин 120
Дисципліна "Системи і методи прийняття рішень в екології" призначена для підготовки аспірантів за спеціальністю 101 Екологія. Системи і методи прийняття рішень в екології мають на меті визначення оптимальних шляхів вирішення екологічних проблем з урахуванням комплексності взаємодії природних і соціальних систем. Оскільки екологічні питання часто пов'язані з великою кількістю змінних, непередбачуваністю наслідків і значною кількістю зацікавлених сторін, процес прийняття рішень вимагає застосування різноманітних підходів. Метою вивчення даної дисципліни є формування у аспірантів комплексу знань про механізми управління, розуміння соціально-економічних процесів, що протікають в сучасному виробничому середовищі, методи прийняття рішень з метою підтримання безпечних умов життєдіяльності людини на засадах збереження біосфери в цілому. Кількість кредитів 4/ годин 120

Випускники кафедри мають можливість продовжити навчання у провідних технічних університетах країн Євросоюзу.

Хохотва Олександр Петрович Хохотва Александр Петрович Випускник кафедри технології целюлозно-паперового виробництва та промислової екології НТУУ "КПІ" (1997) за фахом - інженер-хімік-технолог. Закінчив аспірантуру у 2000 р. З 2000 р. – асистент, а з 2005 р. - старший викладач кафедри екології та технології рослинних полімерів. У 2003 - 2004 рр. навчався у магістратурі Лундського університету (Швеція) за спеціальністю “Екологічний менеджмент і політика“. З 2005 р. - кандидат технічних наук. З 2007 до теперішнього часу – доцент кафедри екології та технології рослинних полімерів. З 2007 до 2009 р. проходив наукове стажування у Мелардаленському університеті (Швеція) за програмою підвищення кваліфікації для кандидатів наук (докторів філософії). З 2014 до 2017 р. – докторант кафедри. Сорбційне видалення важких металів, фенолів, нафтопродуктів з промислових стічних вод.
Отримання сорбентів з природної сировини. Дисципліна "Екологічний менеджмент і аудит" призначена для підготовки магістрів за спеціальністю 101 "Екологія", спеціалізацією "Екологічна безпека". Навчальна дисципліна належить до обов’язкових дисциплін циклу базової підготовки. Екологічний менеджмент – це частина загальної системи управління, що охоплює організаційну структуру, діяльність щодо планування, розподілу відповідальності, практичну роботу, процедури, процеси й ресурси для розробки, впровадження, досягнення цілей, оцінки досягнутого в рамках реалізації екологічної політики. Метою екологічного менеджменту є мінімізація негативного впливу господарської діяльності на навколишнє природне середовище, досягнення високого рівня екологічної безпеки на різних етапах виробництва й споживання товарів та послуг. Екологічний менеджмент і аудит тісно пов’язаний з економікою природокористування, екологічною експертизою, нормуванням антропогенного навантаження на навколишнє середовище.
Семестр 1, Кількість кредитів 4/ годин 120
Розподіл навчального часу: лекції 36 год/ практичні (семінари) 18 год/ самостійна робота студентів 66 год. Дисципліна "Аналітична хімія" викладається згідно з освітньо-професійною програмою підготовки бакалаврів за спеціальністю 162 "Біотехнології та біоінженерія", спеціалізації "Промислова біотехнологія", "Молекулярна біотехнологія", "Екологічна біотехнологія та біоінженерія". Дисципліна відноситься до дисциплін природничо-наукової підготовки. Метою вивчення даної дисципліни є формування у студентів теоретичних основ якісного і кількісного хімічного аналізу, практичних вмінь і навичок, необхідних для встановлення хімічного складу сировини, здійснення контролю якості сировини та готової продукції, виявлення шкідливих домішок у повітрі, воді, ґрунті, харчових продуктах тощо.
Семестр 2, Кількість кредитів 4,5/ годин 135
Розподіл навчального часу: лекції 28 год/ лабораторні роботи 54 год/ самостійна робота студентів 53 год. Дисципліна "Управління проектами і грантами" призначена для підготовки магістрів за спеціальністю 101 "Екологія", спеціалізацією "Екологічна безпека". Навчальна дисципліна належить до дисциплін циклу професійної підготовки за вибором студента. Метою вивчення дисципліни є забезпечення базової підготовки студентів в галузі управління проектами, надання уявлення про існуючі методології управління проектами і вироблення у студентів практичних навичок щодо їх застосування. Навчальній дисципліні "Управління проектами і грантами" передують навчальні дисципліни, такі як "Екологічний менеджмент і аудит", "Менеджмент стартап проектів", "Економіка природокористування". Навчальна дисципліна "Управління проектами та грантами" забезпечує виконання магістерських дисертацій..
Семестр 3, Кількість кредитів 4/ годин 90
Розподіл навчального часу: лекції 18 год/ практичні (семінари) 18 год/ самостійна робота студентів 54 год.