Іваненко Олена Іванівна
доктор технічних наук, професор
"Ніколи не залишай на завтра те, що можна зробити сьогодні."
Продовжуючи шлях батька ТИТЮКА І.І., випускника кафедри 1966 р., хіміка-паперовика, автора більше 40 авторських свідоцтв щодо розробки технічних паперів для військової промисловості, започаткувала разом з братом ТИТЮКОМ В.І., механіком-паперовиком, випускником інженерно-хімічного факультету, директором ДП «Вайдман Ізоляційні Компоненти», династію науково-техніної інтелігенції України та КПІ імені Ігоря Сікорського. В 1998 р. по закінченню Київського політехнічного інституту отримала диплом інженера-хіміка-технолога з відзнакою за спеціальністю «Промислова екологія та охорона навколишнього природного середовища». В 2003 р. під керівництвом д.т.н., професора РАДОВЕНЧИКА В.М. захистила кандидатську дисертацію з технічних наук зі спеціальності 21.06.01 – Екологічна безпека на тему: «Очищення стічних вод від іонів важких металів та радіоізотопів феритним методом». В 2008 р. отримала вчене звання доцента кафедри Е та ТРП. Співпрацюючи з НДЦ «Ресурсозберігаючі технології» (науковий керівник - д.т.н., професор, декан ІХФ ПАНОВ Є.М.), ПрАТ «Укрграфіт» (м. Запоріжжя), під консультуванням д.т.н., професора, завідувача кафедрою ГОМЕЛІ М.Д. в 2021 р. захистила докторську дисертацію за темою: «Наукові основи зниження екологічних ризиків забруднення атмосферного повітря підприємствами вуглеграфітового виробництва» (21.06.01 – Екологічна безпека, технічні науки), одночасно розпочавши новий напрям наукового розвитку кафедри з захисту атмосфери від токсичних забруднень.
Сфера наукових інтересів ІВАНЕНКО О.І. охоплює широкий спектр проблем безпеки функціонування об’єктів критичної інфраструктури, кінетики процесу окислення шкідливих газів, отримання феритних та вуглецевих наноматеріалів з заданими характеристиками.
Автор 161 наукової праці, 29 підручників та навчальних посібників, 2 монографій, 14 патентів, ІВАНЕНКО О.І. бере активну участь в роботі спеціалізованої вченої ради Д 26.002.05 з захисту докторських та кандидатських дисертацій, редколегії журналу «Каталіз та нафтохімія», при експертизі наукових робіт в МОН України, залучена як експерт до діяльності професійного об’єднання «Professional Association of Ecologists of Ukraine» та громадського об’єднання «Science at risk».
З 2023 р. на посаді професора кафедри, ІВАНЕНКО О.І. викладає дисципліни «Основи процесів очищення промислових викидів від пилу», «Основи процесів очищення промислових викидів від парів та газів», «Курсовий проєкт з захисту атмосфери», «Геодинаміка екологічного середовища-1. ґрунтознавство», «Техноекологія».
Наша кафедра уособлює в собі справжнє поєднання глибоких теоретичних знань з практичною їх реалізацією, що є беззаперечною перевагою екологічно компетентного фахівця разом з добросовістністю і відповідальністю за прийняті рішення в сфері збереження довкілля для нащадків.
Иваненко Елена Ивановна Іваненко Олена Іванівна У 1998 р. закінчила Київський політехнічний інститут, за фахом - інженер-хімік-технолог.
Закінчила аспірантуру (1998-2003 рр.) при кафедрі екології та технології рослинних полімерів Київського політехнічного інституту.
Кандидат технічних наук (2003 р.).
З 2008 р. - доцент кафедри Е та ТРП Київського політехнічного інституту. Вилучення важких металів із стічних вод, знешкодження газових викидів та утилізація твердих відходів промислових підприємств. Дисципліна “Ґрунтознавство” викладається відповідно до освітньо-професійної програми підготовки бакалаврів за спеціальністю 101 Екологія за спеціалізацією Екологічна безпека. Навчальна дисципліна має статус обов’язкової і належить до циклу природничо-наукової підготовки. Предмет навчальної дисципліни – ґрунти, їх утворення (генезис), еволюція, будова, склад, властивості, закономірності поширення, шляхи раціонального використання у різних галузях народного господарства, передусім у зв’язку з формуванням родючості та її підвищенням у різних природно-антропогенних ландшафтах. Навчальна дисципліна «Ґрунтознавство» є однією з дисциплін, що спрямована на отримання і практичне використання нових знань в галузі генезису, еволюції ґрунтів, їх функції в біосфері; знайомить з основними фізичними, хімічними, біологічними властивостями ґрунту, як самостійного природного компоненту біосфери, його роллю в кругообігу речовин у процесах ґрунтоутворення, з морфологічними ознаками ґрунту, з впливом екологічних факторів на процеси ґрунтоутворення, з дослідженням явищ та процесів, що відбуваються в ґрунтах. “Ґрунтознавство” формує відповідну компетенцію, а саме базові знання з ґрунтознавства в обсязі, необхідному для вивчення професійних дисциплін та для використовування в обраній професії.
Семестр 2, Кількість кредитів 3/ годин 90
Розподіл навчального часу: лекції 27 год/лабораторні 18 год.
Дисципліна «Технологія та обладнання захисту атмосфери» викладається відповідно до освітньо-професійної програми підготовки бакалаврів за спеціальністю 101 Екологія за спеціалізацією Екологічна безпека. Навчальна дисципліна належить до дисциплін вибору студентів професійної та практичної підготовки. Предметом навчальної дисципліни є вивчення основних методів і технологій очистки газових викидів, утилізації відходів після очищення та основного обладнання, що використовується в технологічних процесах очистки забруднених технологічних газів. Метою вивчення навчальної дисципліни є формування у студентів комплексу знань, умінь, навичок, необхідних для кваліфікованого управління природоохоронною діяльністю в сфері запобігання забруднення повітря на рівні промислових підприємств, установ, організацій, на рівні підрозділів Мінекології України.
Семестр 3, Кількість кредитів 7/ годин 210
Розподіл навчального часу: лекції 27 год/практичні 27 год/ лабораторні 36 год.
Дисципліна «Техноекологія» викладається відповідно до освітньо-професійної програми підготовки бакалаврів за спеціальністю 101 Екологія за спеціалізацією Екологічна безпека. Навчальна дисципліна належить до обов’язкових дисциплін циклу професійної та практичної підготовки студентів. Предмет навчальної дисципліни – вирішення екологічних проблем таких основних галузей виробництва, як енергетика, металургія, нафтопереробка, хімічна, харчова промисловість та будівельна індустрія. Метою вивчення даної дисципліни є забезпечення набуття студентами знань, навичок та уміння в галузі екології та охорони навколишнього середовища на підприємствах та одержання професійної підготовки на сучасному рівні. Відповідно до мети підготовка бакалаврів вимагає формування наступних здатностей: розрізняння технологічних процесів виробництв, які мають негативний вплив на довкілля; застосовування заходів щодо зменшення впливу технологічних процесів виробництв на довкілля.
Семестр 7,8, Кількість кредитів 8,5/ годин 255
Розподіл навчального часу: лекції 63 год/ лабораторні 72 год. Наша кафедра уособлює в собі справжнє поєднання глибоких теоретичних знань з практичною їх реалізацією, що є беззаперечною перевагою екологічно компетентного фахівця разом з добросовістністю і відповідальністю за прийняті рішення в сфері збереження довкілля для нащадків.