Глушко

Глушко Олена Володимирівна

кандидат технічних наук, доцент

Візитна картка викладача

 

Випускниця Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», кафедри Е та ТРП.
У 2007 році закінчила аспірантуру НТУУ «КПІ» та захистила дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук.
З 2013 року доцент кафедри екології та технології рослинних полімерів НТУУ "КПІ".

Розробка нових реагентів, матеріалів та технологій водоочищення для замкнутих водоциркуляційних систем, вилучення іонів важких металів із стічних вод.

Є автором та співавтором понад 60 наукових та навчально-методичних праць, в тому числі 4 навчальних посібників, один з яких виданий з грифом МОН України.

  • «Аналітична хімія»
  • «Лабораторний хімічний аналіз»
  • «Інструментальні методи хімічного аналізу»
  • «Спеціальні розділи біогеохімії»
  • «Технології очищення води»
  • «Ресурсоефективні водоциркуляційні системи»
  • У підготовці бакалаврів спеціальностей 101 Екологія та 161 Хімічні технології та інженерія важливе місце займають дисципліни, що направлені на формування у студентів комплексу знань в області сучасного хімічного аналізу, комплексу умінь та навиків, необхідних для проведення науково-дослідних робіт. Дисципліни з аналітичної хімії є одними з важливих компонентів базової підготовки майбутніх фахівців екологів та технологів, оскільки аналітичні дослідження це не лише про встановлення якісного і кількісного складу сполук, але й про глибше вивчення їхньої структури та основних закономірностей перебігу хімічних процесів, про можливість здійснювати контроль виробничих процесів, якості сировини і напівпродуктів, якості питної води і повітря, продуктів харчування тощо.

    Навколишній світ стрімко змінюється: війни, екологічні катастрофи та зміни клімату, прогресуюче зменшення природних ресурсів, навіть тих, що нещодавно вважалися умовно невичерпними. Тому вже зараз необхідні фахівці, які здатні проєктувати і впроваджувати в промисловість ресурсоефективні технології, які є економічно обґрунтованими та передбачають замкнені схеми водокористування, повторне використання та утилізацію відходів. Дисципліни «Технології очищення води» та «Ресурсоефективні водоциркуляційні системи» покликані сформувати у студентів спеціальностей 101 Екологія та 161 Хімічні технології та інженерія бакалаврського рівня підготовки комплекс знань в області сучасних технологій водопідготовки та водоочищення, а також розробки ресурсоефективних технологій промислового водокористування.

Інтелект – це здатність пристосовуватися до змін.
Стівен Хокінг

Світ дуже стрімко змінюється. Антропогенний вплив став головним чинником кліматичних катаклізмів, екологічних катастроф глобального масштабу. Проте, як колись сказав Desiderius Erasmus Roterodamus, головна надія нації полягає в належній освіті її молоді.
КПІ ім. Ігоря Сікорського є найбільшим навчально-науковим осередком в Україні та одним з один з найбільших технічних університетів Європи, який забезпечує підготовку висококваліфікованих фахівців, здатних створювати сучасні наукові знання та інноваційні технології.

Хто не розуміє нічого, крім хімії, той і її розуміє недостатньо.
Г. Ліхтенберг

Кафедра екології та технології рослинних полімерів Інженерно-хімічного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського – це саме та кафедра, яка надає можливість отримати базові та спеціальні знання у галузі екологічної безпеки, промислової екології та хімічної технології та інженерії.
Кафедра випускає бакалаврів, магістрів, докторів філософії. Має висококваліфікований викладацький склад. У нас дружній колектив, який зібрав видатних представників наукової школи кафедри («Захист навколишнього середовища та раціональне використання водних ресурсів») та власних перспективних молодих вихованців в одну згуртовану, цілеспрямовану спільноту, яка гідно долає нелегкі випробування часу та забезпечує не лише високі стандарти освіти але й науково-практичне комунікування студентів та викладачів у сфері міжнародного співробітництва. Приєднуйтесь!

Глушко Олена Володимирівна Випускниця Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», кафедри Е та ТРП.
У 2007 році закінчила аспірантуру НТУУ «КПІ» та захистила дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук.
З 2013 року доцент кафедри екології та технології рослинних полімерів НТУУ "КПІ". Розробка нових реагентів, матеріалів та технологій водоочищення для замкнутих водоциркуляційних систем, вилучення іонів важких металів із стічних вод. Викладає лекційні курси «Аналітична хімія», «Інструментальні методи хімічного аналізу» та «Технологія та обладнання захисту гідросфери».
Дисципліна «Технологія та обладнання захисту гідросфери» призначена для підготовки бакалаврів за спеціальністю 101 "Екологія". Дисципліна відноситься до циклу професійної та практичної підготовки . Дисципліна вивчає теоретичні основи процесів очистки води від домішок і забруднень природного та антропогенного походження механічними, фізико-хімічними, хімічними та біологічними методами; технологічні прийоми здійснення та організації процесів очистки води та водопідготовки.
Семестр 6
Кількість кредитів 2/годин 60
Розподіл навчального часу: лекції 18 годин/ практичні 9 годин.
Дисципліна «Інструментальні методи хімічного аналізу» призначена для підготовки бакалаврів спеціальності 161 Хімічні технології та інженерія. Дисципліна відноситься до циклу професійної та практичної підготовки. Дисципліна вивчає теоретичні основи спектроскопічних, електрохімічних, хроматографічних та кінетичних методів аналізу, а також формує практичні вміння і навички, необхідних для встановлення хімічного складу сировини, здійснення контролю якості сировини та готової продукції, виявлення шкідливих домішок у повітрі, воді, ґрунті, харчових продуктах тощо.
Семестр 5
Кількість кредитів 3.5/годин 105
Розподіл навчального часу: лекції 18 годин/ лабораторні 27 годин
Дисципліна «Аналітична хімія» призначена для підготовки бакалаврів спеціальності 161 Хімічні технології та інженерія. Дисципліна відноситься до циклу професійної та практичної підготовки. Дисципліна вивчає теоретичні основи якісного та кількісного аналізу, зокрема вплив температури, кислотності середовища, концентрації реагентів та наявності сторонніх домішок на процес якісного та кількісного визначення речовин, а також формує практичні вміння та навички, необхідні для встановлення хімічного складу сировини, здійснення контролю якості сировини та готової продукції, виявлення шкідливих домішок у повітрі, воді, ґрунті, харчових продуктах тощо.
Семестр 3
Кількість кредитів 4/годин 120
Розподіл навчального часу: лекції 18 годин/ лабораторні 54 години Кафедра екології та технології рослинних полімерів НТУУ "КПІ ім. Ігоря Сікорського" готує спеціалістів з широким діапазоном екологічних, та хімічних знань за двома спеціальностями: "Екологія" та "Хімічні технології та інженерія". Зокрема на кафедрі здійснюється підготовка фахівців в галузі екологічної безпеки, екологічного менеджмету, промислової екології та хімічної технології переробки деревини та рослинноїх сировини. Після закінчення магістратури випускники мають можливість долучитись до наукової школи кафедри, продовжуючи навчання в аспірантурі НТУУ "КПІ ім. Ігоря Сікорського".