energosberejenie

Освітня програма "Ресурсоефективні чисті технології", спеціальності G1 (161) Хімічні технології та інженерія, реалізується на кафедрі екології та технології рослинних полімерів КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Держава потребує таких фахівців, тому спеціальність G1 (161) “Хімічні технології та інженерія” є пріоритетною. Вона входить до переліку спеціальностей, яким держава надає особливу підтримку.

Особлива підтримка полягає в тому, що:

  • зберігаються бюджетні місця, в той час коли інші спеціальності зовсім не мають бюджету або мають скорочену кількість бюджетних місць;
  • для розрахунку остаточного конкурсного бала застосовується вищий галузевий коефіцієнт - 1.02, який збільшує конкурсний бал абітурієнта та підвищує шанси на вступ;
  • для розрахунку державної грантової підтримки застосовується найвищий коефіцієнт спеціальності - 1.5, який збільшує розмір допомоги від держави.

З’явилися питання? Тисни ТУТ

За освітньою програмою "Ресурсоефективні чисті технології" кафедра випускає висококваліфікованих фахівців, що здатні вирішувати такі завдання:

  • розробляти та реалізовувати новітні хімічні технології, що забезпечують скорочення використання природних ресурсів і енергії, з мінімальним рівнем забруднення навколишнього природного середовища;
  • реалізовувати принципи ресурсоефективності у виробництві паперу та картону;
  • модернізувати існуючі технологічні потоки виробництв, забезпечуючи їх ресурсоефективність і маловідходність;
  • удосконалювати окремі технологічні процеси у складі загального виробництва продукту, підвищуючи їх ефективність й економічність, здійснюючи поетапний варіант модернізації технологічного потоку виробництва;
  • керувати технологічними процесами виробництва, забезпечуючи їх максимальну ефективність і економічність;
  • удосконалювати кінцевий продукт для зменшення його негативного екологічного впливу на навколишнє середовище під час та після його використання;
  • забезпечувати циклічність матеріальних потоків виробництв, створюючи замкнуті водо- і газооборотні цикли, рециклінгове перероблення відходів тощо.

Хочеш стати затребуваним фахівцем? Чекаємо на тебе!

Потрібна консультація? Телефонуй!

Розвиток сучасної цивілізації супроводжується інтенсивним нарощуванням обсягів виробництва товарів різноманітного призначення, що вимагає залучення все більшої кількості ресурсів. При цьому зростає і кількість відходів виробництва. Це наносить величезну шкоду навколишньому середовищу. А використання зношеного обладнання і застарілих технологій є причиною значних втрат електричної та теплової енергії.

Ресурсоефективне чисте виробництво являє собою сучасну стратегію безперервного комплексного застосування заходів щодо попередження шкідливого впливу виробничих процесів на навколишнє середовище.

Метою ресурсоефективного та чистого виробництва є:

  • скорочення споживання сировини, матеріалів, води та енергетичних ресурсів підприємствами;
  • відмова від використання шкідливих для здоров’я людини речовин;
  • створення екологічно чистої продукції;
  • скорочення обсягів утворення викидів та відходів

Проміжним етапом у створенні безвідходного виробництва є розширення застосування маловідходних технологій, pro kaf 7коли забезпечується оптимальне використання сировини й енергії з мінімальним негативним впливом на природне середовище в ланцюгу сучасних технологічних процесів: природні ресурси ‒ виробництво ‒ споживання ‒ вторинна сировина. У маловідходному виробництві частина сировини і матеріалів все ж перетворюється у відходи та спрямовується на захоронення, однак їх шкідлива дія на довкілля не перевищує допустимі рівні.

Реалізація програм створення екологічно чистого виробництва передбачає оптимізацію виробничих процесів, впровадження енергоощадних і маловідходних технологій, використання екологічно чистої сировини, зменшення обсягів утворення токсичних і небезпечних відходів.

Кафедра з 1898 року готує фахівців для целюлозно-паперової промисловості та є єдиною в Україні, котра здійснює підготовку висококваліфікованих кадрів в галузі хімічних технологій переробки деревини та рослинної сировини, комплексного використання деревини, виробництва та перероблення целюлози, деревної маси, паперу та картону. Студенти, крім загальноосвітніх та інженерних дисциплін, вивчають хімію та технологію виробництва і переробки найбільш розповсюджених і доступних природних полімерів, що постійно відновлюються в природі і привертають до себе увагу дослідників та технологів.

Целюлозно-паперове виробництво є цікавим та інвестиційно привабливим. Воно включає багато процесів загальної хімічної технології, органічного та неорганічного синтезу, електрохімічного, біологічного та інших pro kaf 7виробництв. Шляхом хімічної модифікації целюлози й інших рослинних полімерів, використання допоміжних хімічних речовин можна отримати папір та картон з різноманітними властивостями і, відповідно, різного призначення. Застосовуючи сучасні технології, отримують спеціальний папір з цінними властивостями: негорючий, водонепроникний, вологостійкий, бактерицидний; документні види паперу із захистом від підробки (водяними знаками, захисними волокнами, магнітними стрічками, голограмами тощо), в тому числі банкнотний папір; на основі паперу та картону виробляють тару з гофрокартону, одноразовий посуд, комбіновані матеріали типу Тетра Пак, а також нескінченну низку нетканих матеріалів, що є широким надсучасним сегментом всього світового виробництва.

Здобуваючи освіту за програмою "Ресурсоефективні чисті технології", майбутні фахівці фактично отримують хімічну, інженерну та біологічну освіту, що робить їх висококонкурентними не лише на вітчизняному, а і на світовому ринку праці. Виробничі pro kaf 7навички студенти накопичують в період практики на кращих підприємствах та в науково-дослідних установах. Після закінчення навчання на фахівців чекає робота на провідних підприємствах Асоціації "Укрпапір"; значущих і унікальних для України підприємствах, таких як Банкнотна фабрика Банкнотно-монетного двору Національного банку України, інших вітчизняних і закордонних підприємствах. Наші випускники працюють на картонно-паперових, фармацевтичних, поліграфічних, косметичних, харчових підприємствах, організаціях і установах, науково-дослідних та проєктно-конструкторських інститутах, в тому числі і Національної академії наук України, вищих навчальних закладах, міністерствах і відомствах.

На сьогоднішній день на кафедрі викладають 5 професорів і 14 доцентів. Провідні викладачі кафедри є керівниками науково-дослідних проєктів та інноваційних розробок, до яких активно залучаються студенти. На кафедрі є наукові гуртки. Кращі студенти кафедри отримують іменні стипендії Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, Київського міського голови, ректора КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Для продовження наукових досліджень та підвищення кваліфікації після закінчення магістратури здобувачі можуть вступити на третій рівень вищої освіти (до аспірантури).

Освітня програма "Ресурсоефективні чисті технології"

Набір на освітню програму Хімічні технології переробки деревини та рослинної сировини у 2020 році проводитись не буде!

Спеціальність "Хімічні технології та інженерія"

Хімічні технології переробки деревини та рослинної сировини (відео-презентація)pro kaf 7Вказана спеціальність була заснована в Київському політехнічному інституті в 1898 році, а кафедра є єдиною в Україні, котра здійснює підготовку спеціалістів в галузі комплексного використання деревини, виробництва та перероблення целюлози, деревної маси, паперу та картону. Планується також підготовка фахівців з виробництва деревно - волокнистих плит та пластиків.
Студенти спеціальності, крім загальноосвітніх та інженерних дисциплін, вивчають хімію та технологію виробництва і переробки найбільш розповсюджених і доступних природних полімерів, котрі постійно відновлюються в природі у значних масштабах і привертають до себе увагу дослідників та технологів. 
Целюлозно-паперове виробництво є досить складним та цікавим. Воно включає багато процесів загальної хімічної технології, органічного та неорганічного синтезу, електрохімічного, біологічного та інших виробництв. Шляхом хімічної модифікації целюлози і використання хімічних допоміжних речовин отримують папір з різноманітними цінними властивостями: негорючий, водонепроникний, вологостійкий, бактерицидний тощо. Все це вимагає від фахівців даної спеціальності всебічної, якісної хімічної і інженерної підготовки. Тому на кафедрі розроблений та впроваджений цілий комплекс дисциплін - хімія деревини та високомолекулярних сполук, технологія виробництва деревної маси та комплексного використання деревини,pro kaf 8 технологія виробництва целюлози, основи проектування підприємств, сертифікація продукції галузі, виробництво та перероблення паперу і картону, економіка виробництва, основи менеджменту та маркетингу.
Виробничі навички студенти накопичують в період практики на кращих підприємствах галузі та в науково - дослідних інститутах. Кафедра має свою філію в Українському науково - дослідному інституті паперу. Після закінчення навчання на спеціалістів чекає робота на 28 целюлозно - паперових підприємствах України, підприємствах холдингової компанії "Укрпапірпром" та інших споріднених фірмах і установах, спеціалізованих науково - дослідних та проектно - конструкторських інститутах. 
Для продовження наукових досліджень та підвищення кваліфікації на кафедрі відкрито аспірантуру відповідної спеціальності. 


На сьогоднішній день на кафедрі викладають 3 професори, 21 доцент, 4 старші викладачі, 3 асистенти, котрі навчають більше ніж 500 студентів денного та заочного відділень. Провідні викладачі кафедри є керівниками науково-дослідних проектів та розробок, до яких активно залучаються студенти. Кращі студенти кафедри отримують іменні стипендії Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, Київського міського голови, ректора НТУУ "КПІ".
На кафедрі відкрито аспірантуру по спеціальності "Екологічна безпека", де за останні 5 років захищено 15 кандидатських дисертацій.
Майбутні фахівці фактично отримують хімічну, інженерну та біологічну освіту. Знання, отримані в процесі навчання, студенти мають змогу закріпити під час проходження загально-технологічної та переддипломної практик в наукових установах та підприємствах галузі:
  1) Інститут колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського НАН України;
  2) Інститут біоколоїдної хімії ім. Ф.Д. Овчаренка НАН України;
  3) Інститут хімії поверхні ім. А.А. Чуйка НАН України;
  4) Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України;
  5) Київський картонно-паперовий комбінат;
  6) Державна екологічна інспекція;
  7) інші підприємства.
Підготовка фахівців проводиться на бюджетній та контрактній основі (денна та заочна форми за кваліфікаційними рівнями бакалавр, спеціаліст та магістр).

 

Екологічна безпека

Екологічні виклики сучасності, зокрема, техногенне забруднення навколишнього середовища та зміна клімату, стають дедалі відчутнішими, загрожуючи природним ресурсам і здоров’ю людей. Для їх подолання потрібні фахівці, які володіють актуальними знаннями та практичними навичками, здатні оцінювати ризики та впроваджувати ефективні природоохоронні рішення.

Освітня програма «Екологічна безпека» – це сучасний підхід до підготовки фахівців, які здатні вирішувати складні задачі захисту довкілля на локальному, національному та міжнародному рівнях. Випускники отримують знання та навички, що дозволяють аналізувати, планувати та впроваджувати рішення для збереження екологічного балансу, модернізації виробництв і реалізації стратегій сталого розвитку.

Навчання реалізується кафедрою екології та технології рослинних полімерів, поєднуючи теорію та практику й інтегруючи природничі, технічні та управлінські науки.

Вивчення основних дисциплін:pro kaf 2
- моніторинг навколишнього природного середовища
- математичне моделювання в охороні навколишнього середовища
- управління природоохоронною діяльністю
- оцінка впливу на довкілля
- екологічний аудит
- гідрологія
- аналітична хімія
- основи будівництва та проєктування
- загальна екологія
- економіка природокористування
- радіоекологія
- технології очищення води та водопідготовка
- проєктування систем водокористування
- проєктування систем водокористування
- технології та обладнання захисту довкілля
- управління відходами та інших
робить випускників конкурентоспроможними на ринку праці.

Кафедра Е та ТРП співпрацює з провідними науковими інститутами Національної академії наук України, передовими підприємствами та компаніями, адміністраціями та департаментами регіонів

pro kaf 4

Викладацький склад включає 7 докторів та 18 кандидатів наук, які передають свої знання та досвід студентам.

Таким чином, освітня програма «Екологічна безпека» відкриває унікальні можливості для тих, хто прагне стати частиною вирішення актуальних екологічних проблем. Поєднання теоретичних знань із практичними навичками, співпраця з провідними науковими установами та значимість обраного напряму підготовки забезпечують високий рівень професіоналізму та кваліфікаційних здобутків у випускників кафедри.

Вибір даної освітньої програми надає змогу стати частиною професійної спільноти, яка формує майбутнє – безпечне, стійке та екологічно збалансоване!

Саме тому тільки наша кафедра готує фахівців, здатних до вирішення складних задач захисту навколишнього середовища, які, крім загальних підходів охорони довкілля, відмінно орієнтуються в організації систем охорони навколишнього середовища безпосередньо на підприємствах, включаючи їх реорганізацію та модернізацію, та реально можуть створити умови екологічної безпеки виробництв.

 

Форма зворотнього зв'язку

Будь ласка, перевірте правильність заповнення поля
Будь ласка, перевірте правильність заповнення поля
Будь ласка, перевірте правильність заповнення поля
Будь ласка, перевірте правильність заповнення поля
Invalid Input