ДО УВАГИ СТУДЕНТІВ!

ЛешаВідповідно до «Правил призначення академічних стипендій», а саме п. 5.5. «Студент, який претендує на врахування в рейтингу додаткових балів, самостійно надає заяву на ім’я голови Стипендіальної комісії факультету/інституту з відповідним проханням. До заяви додаються підтверджуючі документи (копії та оригінали для огляду) з посиланнями на відповідний електронний ресурс (в разі наявності)».

Здавати заяви та підтверджуючі документи (копії та оригінали для огляду) з посиланнями на відповідний електронний ресурс (в разі наявності), для подальшого розгляду стипендіальної комісії ІХФ, у кім.508б- 19 корп.

Останній термін подачи заяв та документів – 21.05.2018р.

Вітаємо студента кафедри ЕтаТРП Томіна Олексія з участю в проекті BEST (Better Efficiency for Industrial Sewage Treatment)!

ЛешаУспішні пілотні випробування установки вже було проведено у місті Тарту, Естонія 12.03.2018-14.03.2018.

"Для написання магістерської дисертації, мене взяли на проект BEST.
Проект було узгоджено 6 лютого у Хельсінках, замовником є EU Baltic Sea Region Flagship.
Спонсорами проекту стали Interreg Baltic Sea Region та European regional development fund.
Виконує проект Таллінській Технічний Університет, а саме професор Карін Пахель (координатор), професор Енн Лойгу, та відомий в Естонії інженер з водопостачання Енн Тінісберг.
Ціллю проекту є ефективне видалення із стічних вод важких металів та подальше їх використання. Планується встановлення кількох пілотних установок у Естонії, Латвії та Польщі на територіях підприємств, які мають у скидах важкі метали. Період виконання – Березень 2018 – Березень 2020. Модельна установка для водоочистки спроектована Енн Тінісбергом, та складається з чотирьох основних елементів:

Кафедра екології та технології рослинних полімерів

запрошує на день відкритих дверей!

 

До програми заходу входить:4k dveri

 

  • інформація щодо вступної кампанії кафедри 2018 року
  • презентація спеціальностей кафедри
  • майстер-класи поводження з лабораторним обладнанням та хімічними реакціями

НТУУ "КПІ ІМЕНІ ІГОРЯ СІКОРСЬКОГО" ОГОЛОШУЄ ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ КPI SCIENCE FEST

DVD21-го квітня 2018-го року (субота) з 9.00 до 15.00 заплановано проведення Дня відкритих дверей у форматі фестивалю — КPI Science Fest.
В ході заходу Ви будете мати можливість відвідати факультет, на якому згодом Ви будете навчатися, познайомитися з найяскравішими працівниками, випускниками та студентами факультету, отримати цінні поради стосовно вступу до НТУУ "КПІ", здобути додаткову інформацію стосовно існуючих спеціальностей та спеціалізацій на кафедрах факультету та отримати допомогу у виборі пріорітетної спеціальності саме для себе!

 

pozdravjaemВітаємо асистента кафедри екології та технології рослинних полімерів Остапенко Аліну Анатоліївну з успішним захистом дисертаційної роботи кандидата технічних наук на тему "Підвищення екологічної безпеки виробництва паперу та картону із вторинної сировини"!

 

air purifierВлада Китаю в тестовому режимі запустили роботу найбільшого в світі очищувача повітря.

Про це повідомляє South China Morning Post.

Стометрова вежа розташована в місті Сіань, який входить в десятку найзабрудненіших на території КНР.

Система працює за рахунок спеціальних теплових станцій, побудованих навколо вежі. Повітря, який в них потрапляє, при нагріванні сонцем піднімається по вежі і проходить через очисні фільтри.

Розробники стверджують, що завдяки спорудженню вдається знижувати рівень смогу на території цілого району, а коли забруднення сягає критичних показників, пристрій доводить їх до нормальних.
https://24tv.ua/mizhnarodni_novini_tag1121


 

Solar BatteryВідновлювальна енергетика в Україні – це відносно нова сфера, що вже динамічно розвивається та залучає все більше інвестицій.

Займатися альтернативною енергетикою вигідно і ця сфера пов'язана з мінімальними ризиками. Також, слід зауважити про позитивний вплив на екологічну ситуацію в країні та зростання енергетичної незалежності.

За останні роки в Україні з'явились десятки невеликих об'єктів, потужністю до 20 МВт. За 2017 рік сумарна потужність альтернативної енергії, що виробляється, зросла у 4 рази, і більшість – завдяки сонячним електростанціям.

zasuhaНа європейській карті Україна вже давно вважається маловодною країною, хоча у нас налічується величезна кількість водойм із прісною водою. Причина усьому – забруднення стоками. Крім того, ситуацію погіршує боротьба зі снігом за допомогою солевмісних речовин, які потім зі струмками потрапляють у річки.

Такою невтішною заявою відзначився голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков, передає УНІАН.
"Боротьба з ожеледицею та посипання доріг солевмісними складами привели до того, що українські водосховища за солоністю вже прирівнюють до морських лиманів. Адже з відлигою всі ці реагенти зі струмками змиваються в Дніпро", – зауважив він.

Зокрема, експерт підкреслив, що упродовж останнього часу не раз було, коли в Каховському та Кременчуцькому водосховищах зустрічається риба-голка та дрібні медузи, а вони є мешканцями солоної води морських лиманів.

waterВ Україні створили інтерактивну карту, на яку користувачі можуть наносити місця з безкоштовною питною водою у містах.

Про це пише "Хмарочос".

Карту створили засновники онлайн-проекту Istivne, які таким чином закликають використовувати багаторазові пляшки для води.

Наразі на карту нанесди 6 бюветів у Києві.

Не в кожному місті можна знайти бювет. Тому ми запрошуємо долучитися до ініціативи дружні кафе, магазини, готелі та бізнес-установи, де була б можливість безкоштовно наповнити пляшку для води,
– розповіли організатори.

klimatЦієї зими у курортному штаті США Флорида вперше за 30 років випав сніг. Біля Массачусетсу замерз океан. А в найбільшій пустелі світу Сахарі сніжить уже другий рік поспіль. Тим часом в Україні взимку розцвітають квіти, зеленіє трава і з’являються бруньки на деревах. Метеорологи, екологи і кліматологи переконані: радіти нічому, глобальна кліматична система розбалансувалася.
І хоча клімат у світі змінювався завжди, адаптуватися до нових умов нині буде складніше, попереджають екологи. Через аномально теплі зими та посухи влітку почастішають лісові пожежі, зменшуватимуться запаси питної води і знижуватимуться врожаї. 

І в першу чергу аграрії мають подумати про зміну агротехнологій, про зміну цілого набору культур, які або стійкі до посухи, від якої потерпають південні регіони влітку, або інші сорти, які будуть сприятливі і будуть вирощені північніше від територій, які традиційно є територіями для зернових